Jad we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Bogata symbolika naszych snów sprawia, że powinniśmy zapamiętywać z nich nawet najdrobniejsze szczegóły. Jednym z symboli, który kojarzy nam się bardzo negatywnie w życiu realnym i może pojawiać się w naszych snach, jest jad. Widzimy go w różnych sytuacjach, np. w postaci jadowitych zwierząt, czy też wysysania jadu z rany innej osoby. Każdy z tych snów będzie miał inne znaczenie, dlatego warto się z nimi zapoznać. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najczęstszych z nich.

Co oznacza jad w naszych snach?

Sama symbolika jadu w naszych snach wydaje się być stosunkowo prosta. Najczęściej dotyczy to negatywnych emocji, które w nas są i nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie. W naszych marzeniach sennych może pojawiać się m.in. jadowity wąż. Spotkanie z nim sugeruje, że w najbliższej przyszłości padniemy ofiarą niemiłej sytuacji, czy też upokarzającego zdarzenia. To, co ważne to fakt, że odpowiedzialny za to będzie ktoś z naszych bliskich znajomych, któremu ufaliśmy. Widok jadowitego węża w naszych snach sugeruje także to, że ktoś wobec nas bywa złośliwy lub nawet przeciwko nam knuje.

Wysysanie jadu z rany u innej osoby i inne marzenia senne

Wiele stresu może przynieść nam sen, w którym wysysamy jad z innej osoby. Im jest ona nam bliższa, tym bardziej bolesny jest sen, w którym walczymy o jej życie. Choć takie marzenie senne ma zalążki koszmaru, to jednak posiada bardzo pozytywne znaczenie. Sen ten sugeruje, że w najbliższym czasie rozwiążemy dużo problemów, a nawet spór z kimś bliskim, z kim od dłuższego czasu żyliśmy w nie najlepszych relacjach. Metaforyczne wysysanie jadu zwiastuję poprawę tej relacji, co przyniesie nam nie tylko ulgę, ale także wiele korzyści.

Jak jeszcze motyw jadu może pojawiać się w naszych snach?

Możemy po prostu spotkać kogoś, kto jest zatruty jadem. Sen ten wskazuje na to, że w codziennym życiu mamy skłonności do widzenia wszystkiego w ciemnych barwach i dramatyzowania. Zdecydowanie brakuje nam entuzjazmu i pozytywnego myślenia, co szybko wpłynęłoby na wzrost jakości naszego życia. Poprawi to także nasze relacje z bliskimi. Sam jad może także sugerować to, że na co dzień w naszym wnętrzu rozgrywa się prawdziwa bitwa. Być może tłumimy w sobie gniew i złość, ponieważ boimy się pokazać swoje prawdziwe emocje. Takie zachowanie może nas zatruwać od środka, niczym jad. To przykładowe sny z tym symbolem sennym, a także ich interpretacje.