Sen o impotencji to domena mężczyzn, którzy obawiają się, że nie będą wystarczająco sprawni seksualnie i nie sprawdzą się jako prawdziwi mężczyźni. Sen o byciu impotentem może też przydarzyć się mężczyznom, którzy faktycznie borykają się z problemem impotencji. Znaczy to, że kłopot jest tak dotkliwy, że pojawia się nawet w marzeniach sennych. Jednak w większości przypadków sen o impotencji jest jedynie odzwierciedleniem naturalnych męskich obaw a nie faktycznych problemów.

Niestety taki sen może działać czasami nawet depresyjnie na mężczyzn. Niektórzy z tego powodu mogą czuć się niepełnowartościowi, gorsi itd. Szczególnie może on katastrofalnie wpływać na psychikę. Tj. gdy para stara się o dziecko i z jakiegoś powodu im niestety nie wychodzi. Wtedy kolejnym krokiem są szczegółowe badania. W takim przypadku mężczyzna obawiając się swoich wyników i dodatkowo jeszcze śniąc o impotencji naprawdę może być narażony na dużą irytację i przygnębienie.

W sytuacji gdy to kobieta śni o impotencji swojego mężczyzny, bardzo możliwe, że ma wątpliwości co do partnera. Szczególnie chodzi tu o takie fundamentalne kwestie jak dotrzymywanie danego słowa. Może się okazać, że te wątpliwości i ewentualna niedojrzałość partnera mogą być dla kobiety tak poważne, że postanowi zakończyć tą relację.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Z każdym komentarzem się zapoznamy i jeśli bedziemy w stanie, to na pewno Ci odpowiemy. Pamiętaj o czytaniu innych artykułów na łamach naszego portalu