Dawać jałmużnę we śnie znaczy, że jesteś osobą wspaniałomyślną i hojną, która chętnie niesie pomoc innym. W realnym życiu również pojawi się ktoś, kto będzie potrzebował Twojej pomocy (niekoniecznie materialnej) i Ty mu tej pomocy z radością udzielisz.

Bez wątpienia jest to dobry sen. Jest to pokazanie w pewnym sensie Twojej dobrej strony.

Jeśli śniło Ci się, że otrzymujesz jałmużnę to prawdopodobnie niedługo wyciągniesz rękę po pomoc i zostaniesz nią obdarzony. Niestety ten sam sen może mieć również inne znaczenie. Jeśli w Twoim życiu doszło do sytuacji w której otrzymałeś jakąś pomoc, „jałmużnę”, a w śnie otrzymałeś datek, bardzo możliwe, że nie jest to pomoc bezinteresowna, a w przyszłości przyjdzie Ci za to jeszcze zapłacić. Niestety nie będzie to przyjemne dla Ciebie.

Jeżeli w prawdziwym życiu stoisz przed decyzją czy pomóc bliskiej Ci osobie, a we śnie ujrzysz jak ktoś daje Ci datek lub jałmużnę, nieważne czy będzie to w formie pieniężnej, czy też w formie przekazania jakiejś rzeczy, bardzo dogłębnie przemyśl kwestię pomocy bliskiemu. Taki sen może zwiastować problem w którym Ty sam możesz być, tj. potrzeba czyjejś pomocy. Nigdy nie wiesz kiedy będziesz czegoś potrzebować.

Dawanie jałmużny we śnie może także mówić osobie śniącej, że Twoja miłość jest nieodwzajemniona. W rzeczywistości darzysz miłością osobę, która nie jest w stanie tego docenić. Jakkolwiek by to nie było trudne, warto na poważnie się zastanowić czy dana osoba jest tego warta. Nie pozwól, żeby Twoje najszczersze uczucia zostały wykorzystane przeciwko Tobie.

Rozdawanie pieniędzy we śnie może być symbolem niespodziewanych zysków. Dla młodej kobiety może to być znak przed spotkaniem interesującego i zamożnego mężczyzny. Zostaniesz obdarzona szczerą miłością i uzyskasz bezpieczeństwo finansowe. Dla osób przedsiębiorczych to znak, że Twoje inwestycji przyniosą większy dochody, niż tego się spodziewałeś. Otrzymasz także okazję na spłacenie wszystkich zaległych zobowiązań.