Sala sądowa to miejsce gdzie dochodzi się sprawiedliwości. Jeśli śniło Ci się, że jesteś na sali sądowej to bardzo prawdopodobne, że niedługo znajdziesz się w sytuacji kiedy będziesz mieć możliwość rozwiązać pewne sprawy, w których jesteś pokrzywdzony. Sen o byciu na sali sądowej to także domena snob, które czują się winne z jakiegoś powodu i obawiają się osądu i kary.

Warto przeanalizować powody przez które znalazłeś się we wnętrzu sali sądowej. W swoim śnie możesz mieć wizję, że zostajesz doprowadzony przed sąd za popełnienie morderstwa lub innej zbrodni. Taki sen mogą mieć osoby, które mają poczucie winy za uczynek, który popełnili w prawdziwym życiu. W takim wypadku wizja jest traktowana jako forma samoukarania się. Jeśli pragniesz pokuty należy zdobyć przebaczenie od osób, którzy mogli przez Ciebie poczuć się pokrzywdzeni.

Co oznacza sen, w którym jesteś na sali sądowej w formie świadka? Może to być przejaw, że zostałeś wciągnięty w konflikt bez woli Twoje udziału. Czujesz, że nie masz wpływu na dalszy rozwój sytuacji, lecz także nie możesz wyjść ze sporu zachowując twarz. Sen może się przydarzyć osobom, którzy są w trakcie rozwodu, swojego lub bliskich, a także niesnaski, które są obecne w pracy. Sennik radzi, aby być opanowanym i cierpliwym. Przeczekaj ten okres jak niespokojną burzę w jesienny dzień. Staraj się nie zawracać na siebie uwagi i nie zaogniać konfliktu, chyba, że okaże się to konieczne.

Miałeś sen, że byłeś sędzią na sali sądowej? Może to wskazywać, że niedługo staniesz się osobą, nad którą będzie ciążyć obowiązek rozwiązania sporu. Sprawa nie będzie prosta, a oczekiwania wobec Twojej bezstronności na prawdę wysokie. Dobra wiadomość jest taka, że na prawdę będziesz miał wpływ na dalszy rozwój sytuacji. A Twoje rady i osąd mogą się na prawdę okazać pomocne w rozwiązaniu konfliktu, a nawet dalszego pojednania.