Sen o łańcuch jest symbolem zniewolenia lub ograniczenia człowieka. W ten sposób ukazywany jest od początku istnienia cywilizacji i kultury.

Sny o łańcuchu i ich popularne znaczenie

Jeśli śni Ci się łańcuch, szczególnie jeśli jesteś nim związany/a, oznaczać to może, że na co Dzień czujesz się przez coś zniewolony/a – może to być partner/ka, praca zawodowa, bliskie osoby, miejsce zamieszkania, własna ambicja itd. Jeśli sen o łańcuchu powtarza się, Czas usiąść i spokojnie pomyśleć o tym, co może być jego źródłem, o tym co w Twoim życiu powoduje, że czujesz się zniewolony/a.

Łańcuch może we śnie również przygniatać człowieka do ziemi lub spowalniać jego ruchy. W takim przypadku sen oznacza poczucie zahamowania w życiu osobistym lub/i zawodowym. Takie sny są ściśle związane z poczuciem niezrealizowania się zawodowo, towarzysko itp. Rozwiązanie tych problemów najprawdopodobniej spowoduje ustąpienie snów.

O czym jeszcze może świadczyć widok łańcucha w marzeniach sennych?

Jeśli we śnie widzisz siebie zakutego w łańcuch, może to oznaczać, że znajdujesz się w trudnym okresie życia. Jeśli zakułeś kogoś w łańcuch oznacza, że posiadasz wiele dźwigni wywierania wpływu na innych. Dzięki temu jesteś w stanie szybciej osiągać swoje cele. Taki sen może zagwarantować osiągnięcie sukcesu, pod warunkiem, że więźniowie w snach byli Tobie wierni.

Widziałeś jak we śnie łańcuch leży na ziemi lub są do niego przykuci Twoi bliscy? Taki sen może być zwiastunem zbliżającej się zdrady. W Twoim otoczeniu znajdują się teraz ludzie, którzy mają ukryte zamiary. Nie muszą to być ludzie, których widziałeś we śnie w łańcuchach. Są oni jedynie odniesieniem do osób z Twojego życia.

Widziałeś jak we śnie byłeś uwięziony z drugą osobą na tym samym łańcuchu? Może być to znak, że wkrótce będziesz miał szansę na ucieczkę od problemów w Twoim życiu. Pamiętaj, że warto jest prosić o pomoc, szczególnie swoich bliskich. Miej na uwadze, że jeśli we śnie, osoba do której byłeś przykuty łańcuchem była cyniczna lub niemiła, może to oznaczać, że za bardzo polegasz na pomocy innych.