Każdy Człowiek przeżywa w swoim życiu chwile podczas których chciałby się ukryć, nie być przez nikogo widocznym, przeżyć chociaż kilka chwil w samotności. Sceny ukrywania się mogą śnić się osobom, które w ostatnim czasie miały doświadczenie, podczas którego przeżyły silne poczucie wstydu lub ośmieszenia. W takich przypadkach sny są powrotem wspomnień do danego zdarzenia i ponownym przeżyciem wymienionych uczuć.

Innym wyjaśnieniem snu o ukrywaniu się jest Strach o siebie. Nadmierny Lęk o swoja osobę przejawia się w niechęci do wychodzenia z domu, przebywania w tłocznych miejscach, może być połączony z lękiem przed ludźmi. W takich przypadkach sny o ukryciu są wyparciem wymienionych lęków.

Ostatnią interpretacją snów o ukrywaniu się jest Strach przed wyjawieniem swojej prywatności, myśli i uczuć prze innymi ludźmi. Zdarza się ludziom, których zaufanie do najbliższych zostało w gwałtowny sposób załamane. Które czują, że nikomu w życiu nie będą już w stanie zaufać.

Poczucie winy

Ukrywanie się przed policją we śnie, może wskazywać na poczucie winy w rzeczywistości. Istnieje szansa, że nie jesteś dumny ze swojego zachowania i obawiasz się konsekwencji. W takim wypadku zawsze warto stawić czoła i przyznać się do błędu. Im wcześniej to zrobisz, tym większą masz szansę na uzyskanie przebaczenia, szczególnie wśród bliskich.

Co oznacza sen, w którym ukrywałeś się przed zmarłymi? Wygląda na to, że być może Twoja przeszłość dalej będzie decydować o Twojej przyszłości. Według sennik nie jesteś w stanie ruszyć dalej ze swoim życiem i wciąż rozpamiętujesz przykre i nieprzyjemne chwile. Taki stan paraliżuje przed wszelkim działaniem, co może pogłębiać smutek, żal i depresję. Warto porozmawiać o tym z bliskimi, a jeśli nie jesteś w stanie, to nie bój się skorzystać z pomocy terapeuty.

Ukrywanie się przed dzieckiem we śnie, szczególnie własnym, może świadczyć lęku bycia rodzicem. Taki sen jest szczególnie ważny dla młodych rodziców. Mogą oni się czuć, że jeszcze nie w pełni odnaleźli się w nowej roli.