Sny o czarach są odzwierciedleniem wiary w moc sprawczą i inicjatywy śniącego. Osoby, które widzą siebie we śnie jako czarodzieja często osiągają sukcesy dzięki własnym staraniom i pracy. Jeśli przytrafił Ci się sen o czarach to spodziewaj się dobrej passy, los będzie sprzyjał realizacji Twoich zamierzeń. Sen o czarach to dobra wróżba dla rozpoczynających nowe przedsięwzięcia. Jeśli widziałeś we śnie siebie jako czarodzieja to spodziewaj się przypływu energii i inwencji twórczej. Jeśli śniło ci się, ze obserwujesz czarodzieja to znak, ze za dużo myślisz i analizujesz zamiast działać.

Sam czarodziej szczególnie w przypadku gdy śniącym jest dziecko może być interpretowany jako chęć spełnienia niemożliwego. Wynika to z tego, że gdy byliśmy młodzi / mali oglądaliśmy wiele bajek. Wiele z nich przedstawiało coś nieprawdziwego / zniekształconego / odrealnionego. Później z wiekiem coraz mniej tych bajek oglądamy, ale znowuż ta chęć zniekształconego świata zamienia się w przesiadywanie godzinami przed komputerem. Tak troszkę przechodzimy spod deszczu pod rynnę, ale taka właśnie jest dzisiejsza rzeczywistość. Dzieci zamiast bawić się z rówieśnikami na placu zabaw spędzają wpierw czas przesiadując przed telewizorem oglądając bajki zniekształcające rzeczywistość, a następnie – gdy troszkę dorosną – przed komputerem grając w niszczące gry. Brzmi to wszystko strasznie, ale niestety tak to właśnie dzisiaj wygląda. Co najdziwniejsze w tym wszystkim, powoli ten nawyk przechodzi na dorosłych. Dziś już nie tylko dzieci przesiadują przed telewizorem i komputerem. Coraz częściej podczas brania udziału w grach online można spotkać osoby dorosłe.

Z czego to wszystko wynika? Teorii jest wiele. Jaka jest nasza? Straszna rzeczywistość. Wiele osób nie może poradzić sobie z tym jak świat wygląda, dlatego ucieka w zacisze własnego pokoju i spędza czas w najlepszym przypadku komunikując się ze swoimi znajomymi za pomocą portali społecznościowych, a w najgorszym grając całymi dniami w gry. Z czego to wynika? Świat w grze wygląda inaczej. Wygląda po prostu lepiej. Powracając do czarodzieja, który jest tematem przewodni tej interpretacji. Czarodziej jest nadzieją / potrzebą zmian. Chcemy coś zmienić w naszym życiu żeby nie wyglądało ono jak dotychczas.