Sen o samochodzie jest oznaką dobrobytu i śni się osobom pragnącym pełnej stabilizacji w sferze finansowej. Samochód we śnie symbolizuje sukces zawodowy. Sen o samochodzie może więc pojawiać się u osób, które do tego sukcesu dążą lecz z jakichś powodów wciąż go nie osiągają w wyniku czego w ich życiu pojawia się zjawisko frustracji.

Sen o samochodach – znaczenie

Sen o samochodzie przytrafia się najczęściej mężczyznom skłonnym do zachowań ryzykownych, uprawiającym sporty ekstremalne, towarzyskim i nie lubiącym spędzać większej części dnia w domu. Sen o samochodzie może oznaczać chęć podjęcia wzmożonego wysiłku lub jeszcze większego przyspieszenia trybu życia.

Archetypiczny symbol senny, który zazwyczaj uosabia ego; pojazd, jakim człowiek przemieszcza się po świecie i podróżuje przez życie psychiczne.

Sny o samochodach są częste i mogą ostrzegać przed jakimiś kłopotami: brak kontroli, zbyt wiele kontroli, jazda z nadmierną lub za małą prędkością, jazda ulicą pod prąd, skręcenie w ślepą uliczkę, potrzeba naprawy, wypadek.

Powgniatany, zużyty samochód może świadczyć o niskiej samoocenie. Wielki, imponujący pojazd, który przejeżdża przez przeszkody albo roztrąca je na boki. Może oznaczać, że dana osoba idzie do celu po trupach.

Obecność osoby udzielającej wskazówek zza pleców kierowcy albo siedzenie z tyłu i pozwalanie, aby ktoś inny prowadził, może świadczyć o przekazaniu kontroli nad własnym życiem innej osobie.

Jak jeszcze samochód może pojawiać się jako symbol w Twoich marzeniach sennych?

Sny o utracie panowania nad kierownicą są symbolami stresu i lęków. Występują w okresie ciąży (zarówno u kobiet jak i u mężczyzn) i są odbiciem wrażenia niezdolności zapanowania nad uczuciami. Pojawiają sę również podczas ważnych zmian w życiu, na przykład małżeństwa, rozstania, rozwodu. Każdego rodzaju znaczącej straty oraz w trakcie poważnej choroby, zwłaszcza raka.

Zobacz pozostałe znaczenia związane z samochodem:
Zepsuty samochód
Jeździć samochodem
Czarny samochód
Sportowy samochód

Zachęcamy do komentowania wpisów oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i interpretacjami.