Sen, w którym jesteś Uwięziony może symbolizować pewne trapiące Cię sprawy, których nie potrafisz rozwiązać. Więzienie we śnie symbolizuje trudne wybory i sytuacje bez wyjścia. Jeśli przydarzył Ci się, sen, w którym jesteś Uwięziony spodziewaj się, że jakkolwiek nie postąpisz w trudnej sytuacji będą tego dobre i złe skutki. Najlepiej będzie, jeśli pogodzisz się z sytuacją ponieważ nie ma idealnego rozwiązania dla Twoich dylematów.

Postrzeganie siebie jako więźnia we śnie jest także symbolem niepokoju i udręki związanego z biznesem. W pracy sprawy nie idą tak szybko jakbyś tego chciał, a na dodatek masz coraz więcej obowiązków bez korzyści finansowej. Być może jest to czas, aby rozważyć zmianę kariery lub środowiska pracy. Zanim podejmiesz decyzję skonsultuj swoją decyzję z bliskimi, bo bardzo możliwe, że jedynie czego Ci brakuje to chwili odpoczynku.

Warto zwrócić na miejscy, w którym byłeś uwięziony. Szczególnie złym znakiem jeśli byłeś uwięziony w trumnie. Taki sen zwiastuje, że jesteś przytłoczony codziennymi obowiązkami i coraz mniej rzeczy sprawia Ci szczęście. Dla niektórych taki sen to wskazówka, że być może masz depresję, szczególnie jeśli sen się powtarza. Sennik radzi, żeby nie bać się skorzystać z pomocy psychiatry, bo tylko on będzie w stanie Ci pomóc.

Bycie uwięzionym w piwnicy własnego domu może świadczyć o stresie i przemęczeniu. Zbyt wiele wymagasz od siebie i od innych. Opuść nieco poprzeczkę, a realizacja celów stanie się łatwiejsze.

Dobrym znakiem jest sen, w którym wychodzisz z więzienia. Taki sen obiecuje szybkie uwolnienie się od problemów, które Cię często trapią. Twój nastrój ulegnie polepszeniu, dlatego wykorzystaj ten czas na realizacje swoich planów.

Uciekanie z więzienia może być symbolem ucieczki od problemów. Jeśli nie dałeś się złapać, to uda Ci się naprawić swoje błędy z przeszłości. Złym znakiem jest jeśli dasz się złapać. Problemy od których próbujesz uciec uderzą ze zdwojoną siłą.