Sen o byciu małym ma bardzo ciekawy charakter, często przydarza się on osobom, które mają potrzebę spojrzenia na świat z innej perspektywy. Być małym we śnie uświadamia, jak ważne są detale, jak wygląda świat z perspektywy dziecka. Sen taki może też odzwierciedlać poczucie śniącego, że pewne sprawy go przerastają.

Śniło mnie się, że wszyscy dookoła byli wysocy. Taki sen może wskazywać na to, że wkrótce poczujesz się bezsilna i bezradna. Nie będziesz miała wpływu na wszystkie sytuacje co dodatkowo sprawi, że będziesz zła i sfrustrowana. Jednak pozbycie się chęci kontroli może Cię wyzwolić i dać swobodę, której teraz potrzebujesz. W życiu codziennym płyń zgodnie z nurtem rzeki, niż walczyć i płynąć pod prąd. Nigdy nie wiesz co przyniosą nowe sytuacje i doświadczenia.

Miałam sen, w którym byłam mała jak mrówka. Może być to symbolem Twojej dokładności w rzeczywistości. Dbasz o każdy detal i kończysz zadanie tylko wtedy kiedy uznasz, że zostało ono wykonane z najwyższą starannością. Niekiedy jesteś nadmierną perfekcjonistką przez co rezygnujesz z realizacji niektórych postanowień kiedy przypuszczasz, że nie wykonasz ich doskonale. Taki stan sprawia, że omija Cię dużo nowych oraz ciekawych rzeczy. Zrobienie czegoś dobrze jest zdecydowanie lepsze, niż nie robienie czegoś wcale.

Co oznacza sen, w którym bliscy mnie osoby byli mali? Taka wizja może wskazywać, że dominujesz w życiu osobistym. Jesteś głową rodziną i wiele osób jest zależnych od Ciebie. Dla niektórych jesteś autorytetem i wzorem do naśladowania. Nie boisz się nowych wyzwań i konsekwentnie dążysz do celu. Dbasz o swój dom i chcesz wszystkiego co najlepsze dla swoich ukochanych osób.

Jakie znaczenie ma sen kiedy znów jesteś w czasach dziecięcych? Może to wskazywać na tęsknotę za czasami kiedy wszystko wydawało się łatwiejsze. Chcesz znów poczuć się beztrosko i cieszyć się życiem. Warto rozważyć wakacje lub inną formę odpoczynku od codziennych spraw.