Arabeska we śnie znaczenie | Sennik Online

Bardzo ciekawym i niezwykle estetycznym motywem sennym jest arabeska. To nic innego jak piękne zdobienie, które stosowane jest m.in. w architekturze, rzemiośle, czy nawet malarstwie. Ten ornament pochodzi bezpośrednio ze sztuki hellenistyczno-rzymskiej w starożytności i może pojawiać się sporadycznie w naszych snach. Przede wszystkim towarzyszy osobom, które na co dzień interesują się sztuką i historią. Co może oznaczać widok arabeski we śnie? Sprawdziliśmy przykładowe sny z tym symbolem oraz ich znaczenie. Zapraszamy do lektury.

Arabeska we śnie – znaczenie

Przede wszystkim widok pięknego ornamentu we śnie to znak, który nasza podświadomość chce nam przekazać. Może on odnosić się zarówno do przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Widok arabeski oznacza, że Wasze życiowe plany mogą ulec komplikacjom i możecie mieć problem z ich realizacją. Należy wówczas jeszcze przemyśleć strategię dążenia do określonych celów w życiu prywatnym i zawodowym. Być może spojrzenie na nie z innej perspektywy sprawi, że będziecie w stanie jeszcze zmodyfikować tę strategię, dzięki czemu zadbacie o jej skuteczność.

Inne motywy senne z arabeską

Alternatywne znaczenie snu o arabesce może odnosić się do tego, ze w życiu warto postawić na inteligencję w połączeniu ze sprytem. Tylko w ten sposób można pokonać wiele przeszkód i stawić czoła nawet dużym wyzwaniom. Arabeska to element architektury, który bezsprzecznie przyciąga wzrok i to nie tylko koneserów sztuki. Pod tym kątem ornament może oznaczać to, że śpiąca osoba potrafi czerpać radość nawet z najmniejszych rzeczy i cieszy ją życie codzienne. To bardzo pozytywna cecha, a radością skutecznie jest w stanie zarażać innych, w tym: rodzinę, przyjaciół i współpracowników. Każdy chciałby mieć taką osobę w swoim najbliższym gronie.

Mroczne motywy na arabesce – znaczenie snu

Widok arabeski we śnie może mieć także symbolikę negatywną. Dotyczy to przede wszystkim ornamentu, na którym widoczne są mroczne i niepokojące motywy. Jeżeli taki sen Wam się przytrafi, to warto mieć się na baczności. Oznacza on, że ktoś może mieć złe zamiary wobec Ciebie. Może to dotyczyć zarówno przyjaciół, bliskich, współpracowników oraz osoby kompletnie obce. Przez pierwsze dni lub tygodnie po takim śnie warto zachować szczególną koncentrację i minimalizować ewentualne ryzyko. To najpopularniejsze marzenia senne z arabeską oraz ich znaczenie.