Labirynt we śnie jest symbolem tajemnicy oraz dążenia do czegoś, co wydaje się być nieuchwytnym, ale jednocześnie bardzo pożądanym.
Labirynt i błądzenie w nim – sennik i symbolika
Sen o labiryncie może oznaczać skrywaną przez Ciebie tajemnicę, której się wstydzisz, lub którą chciałbyś/chciałabyś wyjawić komuś bliskiemu, ale nie możesz , w związku z czym odczuwasz na co Dzień duży stres. Napięcie jakie powoduje posiadanie tajemnicy zostaje wyparte w snach, w których pojawia się Labirynt i symbolizuje chęć wyjaśnienia problemu.
Sen o labiryncie to także zagadka, dążenie do pożądanej rzeczy, która znajduje się poza naszym zasięgiem. Jeśli posiadasz w życiu jakiś cel, o którym po cichu marzysz, lub do której dążysz za wszelką cenę, sny o labiryncie symbolizują chęć dojścia do tego celu, osiągnięcie go. Jest to także symbol odczuwanych trudności i złych nastrojów spowodowanych brakiem możliwości zdobycia tego, czego się pragnie.
Co jeszcze mogą oznaczać sny z błąkaniem się po labiryncie?
Labirynt we śnie może też pokazywać zagubienie danej osoby. Jeśli błądzisz we śnie w tunelu, nie mogąc dojść do końca labiryntu, może to wyrażać poczucie zagubienia jakie na co Dzień odczuwasz w swoim prawdziwym życiu. Takie zagubienie może dotyczyć różnych obszarów Twojego prawdziwego życia.
Labirynt we śnie jako zagubienie śniącego w pracy. Jakie mogą być przykłady? Z czym może być to związane? Już wymieniam.
Wiele osób czuje nieszczęście z powodu pracy. Sama branża np. im się podoba, ale nie odczuwają pełnego spełnienia / szczęścia w tym co robią. Taki labirynt może nawiązywać do tego ciągłego szukania szczęścia w pracy.
Labirynt we śnie jako zagubienie śniącego w poszukiwaniu drogi do awansu. Wiele osób zmaga się z problemami finansowymi, ale nie tylko, powodem takiego problemu mogą być również ambicje. W obu przypadkach osoby poszukują sposobu na zarabianie większej ilości pieniędzy, ale niestety spotykają się z ścianą. Zdarza się, że albo wyżej awansować nie mogą ponieważ nie ma wyższego stanowiska. Również może się zdarzyć, że brakuje im wykształcenia do podjęcia wyższego stanowiska lub za mało się starają.
Dodaj komentarz