Sen o małżeństwie często przytrafia się młodym ludziom, choć o małżeństwie śnią również Ludzie w starszym wieku – zazwyczaj są to kobiety.

Motyw małżeństwa w marzeniach sennych – interpretacja

Małżeństwo we śnie młodej osoby jest zazwyczaj przejawem chęci związania się z kimś na stałe bądź też związane jest z poważnym planowaniem wspólnej życiowej drogi. Często niesie ze sobą obawy i niepewność czy podjęte lub przemyśliwanie decyzje są właściwe. Czy też są podejmowane w stresie, presji i pośpiechu. Sny o małżeństwie często błędnie odbierane są jako prorocze, mogą też wpływać na przeżywane emocje i uczucia związane z decyzjami dotyczącymi tego wydarzenia.

Małżeństwo we śnie osoby będącej już w formalnym związku może oznaczać przeżywane problemy lub kryzys. Dotyczy to szczególnie par kilka lat po ślubie, których życie jest już w pełni ustabilizowane i które zaczyna dręczyć poczucie nudy połączone z wątpliwościami dotyczącymi związku. W takich momentach warto pomyśleć nad rzeczami lub wspólnymi przedsięwzięciami, które mogłyby dodać powiewu świeżości w związek.

Jakie jeszcze może być znaczenie snów z motywem ożenku?

Jeśli śnił Ci się ślub i chciałbyś poprawnie zinterpretować ten sen, powinieneś sobie zadać pytanie jak się czułeś na tym ślubie. Czy byłeś radosny? Zadowolony? Szczęśliwy?
Jeśli tak, może być to powiązane z tym co dzieje się w Twoim życiu. Możliwe, że zaczynasz coś nowego powiązanego z dużą odpowiedzialnością. Natomiast jeśli czułeś się źle na tym ślubie, możliwe, że jesteś nieszczęśliwy. To nieszczęście najprawdopodobniej jest powiązane z tym co się dzieje w Twoim życiu, szczególnie w strefie prywatnej.

Ważne jest również to jaką rolę odgrywałeś w tym wydarzeniu. Pełniłeś rolę świadka? Pana młodego? Czy może kogoś innego?

Również warto przy interpretacji uwzględnić gdzie odbywał się ten ślub, czy znasz to miejsce. Jacy goście się tam pojawili, w jakim byli nastroju oraz to w jakim kolorze była suknia panny młodej. Informacje na temat innych kolorów możesz znaleźć w naszej bazie snów. Zapraszamy do lektury.