Rozwód we śnie znaczenie | Sennik Online

Rozwód we śnie może być odzwierciedlenie lęku przed rozstaniem. Jeśli jesteś w związku i śni Ci się Rozwód to pewnie podświadomie obawiasz się porzucenia. Nawet jeśli nie masz żadnych logicznych przesłanek ani powodów aby czuć, że Ukochana osoba mogłaby Cię porzucić to być może w głębi duszy odczuwasz Strach ujawniający się poprzez sen o rozwodzie. Może też być tak, że trauma związana z rozstaniem, którą przeżyłeś w przeszłości jest tak głęboko zakorzeniona w Twojej podświadomości, że powraca do Ciebie w snach.

Rozwód

Sen o rozwodzie nie powinien być odbierany jako zła wróżba. Warto sobie uświadomić, że często nasza druga połówka jest dla nas tak ważna, że w lęku przed jej stratą śnimy o rozwodach. W taki wypadku sen o rozwodzie jest raczej potwierdzeniem zaangażowania w związek i nie powinien w żaden sposób martwić.

Istnieją również interpretacje, które mówią o tym, że dla mężczyzny koniec związku – rozwód – symbolizuje senną podświadomą niechęć do działań małżonki. Mowa jest tu również o tym, że czeka parę długa i ciężka praca, aby uczynić związek znośnym.

Sen o rozwodzie w przypadku osoby wolnej może oznaczać obawy przed wejściem w związek – taka osoba może nawet wybrać życie w pojedynkę aby uniknąć ewentualnego zranienia.

Są również sny w których widzimy rozwód rodziców, można to interpretować na wiele różnych sposobów. Najczęściej jednak słyszy się o tym, że taki sen wróży pojawienie się sporu między ojcem a synem. Konflikt ten jednak nie będzie trwać długo i koniec końców pozwoli im się zrozumieć oraz zbliżyć do siebie. Natomiast sen w którym rodzice podjęli wspólnie decyzję o rozstaniu może oznaczać radosne wydarzenie lub nowinę, która będzie związana z prywatnymi planami śniącego.

Przy interpretacji takiego snu należy wziąć pod uwagę kto bierze rozwód oraz z jakiego powodu. Jeśli sami nie bierzemy w nim udziału, warto również zweryfikować jaka relacja łączy nas z rozwodnikami.