Zalecać się we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Sny o zalotach są dość częste. Mogą być pozytywne, jeżeli ktoś zaleca się do nas lub nasze zaloty spotykają się z aprobatą drugiej osoby oraz negatywne, gdy zostajemy odrzuceni. Każdy z tych snów będzie miał inne znaczenie senne. Wpływ na dokładną interpretację snów o zalotach ma wiele czynników, w tym między innymi sytuacja, w jakiej występują oraz to, kto się do kogo zaleca. Przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej występujących snów z motywem zalecenia się oraz ich przykładowe interpretacje. Zapraszamy do lektury.

Przyjmowanie oraz odrzucanie zalotów – znaczenie snów

Jednym ze snów może być to, że ktoś zaleca się do nas, a my te zaloty przyjmujemy lub odrzucamy. Przyjęcie zalotów w marzeniu sennym to sygnał od podświadomości, że potrzebujemy odrobiny wytchnienia od przelotnych i krótkich romansów. Być może to najwyższy czas na to, by poszukać stabilizacji. Sen z tym motywem może także nawiązywać do tego, że w niedalekiej przyszłości odwiedzi nas ktoś, kogo lubimy lub bliska osoba z rodziny.

Zupełnie inne znaczenie ma sen, w którym odrzucamy zaloty. Wtedy oznacza on, że sprawy uczuciowe pozostają u nas w cieniu, bo bardziej skupiamy się na sprawach zawodowych i rozrywce, które uważamy za ważniejsze. Konsekwencją takiego zachowania mogą być problemy w związku, ponieważ druga osoba poczuje się odsunięta. Gdy śpiąca osoba nie jest w związku, to sen może oznaczać, że jest dość wybredna i dlatego trudno jej się związać z kimś na stałe.

Przykładowe sny o zalecaniu się – interpretacja

Duże znaczenie dla interpretacji snu ma to, komu przytrafia się marzenie o zalotach. Jeżeli śni o nich mężczyzna, to sen z reguły ma jedno z dwóch podstawowych znaczeń. Jednym z nich jest to, że polepszy się jego status materialny, co może wiązać się z podwyżką w pracy. Alternatywnym znaczeniem jest uwikłanie się w skomplikowany romans. Gdy w kobiecym śnie ktoś się do niej zaleca, to jest to sygnał, że śpiąca osoba może cierpieć na samotność i brak zainteresowania. Nawet bycie w związku nie wyklucza wówczas braku szczęścia. W niektórych przypadkach marzenie senne odnosi się do niezapowiedzianej i niemiłej wizyty kogoś znajomego.

 

Ciekawe znaczenie może mieć oglądanie zalotów zwierząt. W przypadku gołębi oznacza to powodzenie na płaszczyźnie zawodowej i prywatnej. Końskie zaloty to długie zdrowie i znalezienie idealnie dobranego partnera seksualnego.