Zazdrość we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o zazdrości może często odzwierciedlać uczucie zazdrości pojawiające się w realnym życiu. Zazdrość jest emocją genetycznie w nas zakodowaną, towarzyszy ludziom od początku ewolucji, wielokrotnie jest przyczyną zabójstw i innych przestępstw, nic więc dziwnego że przeżywana jest również w snach.

Zazdrość we śnie może być oznaką braku zaufania do partnera lub partnerki. Może być też oznaką przeżywanego kryzysu w związku i chęci ponownego „zakochania się” w partnerze. U mężczyzn Zazdrość powiązana jest z podejrzeniami partnerki o romans, często jest też projekcją tłumionej wobec niej agresji.

Zazdrość

Zazdrość pojawiająca się w snach może być też powiązana z poczuciem przeżywanej na co dzień niepewności dotyczącej relacji z partnerem, szczególnie dotyczy to kobiet u których pojawiają się wątpliwości czy ich partnerzy są zadowoleni ze wspólnego życia.

Często taka zazdrość spowodowana niepewnością u kobiety może zwiastować początek kłótni, które będą niszczyć jej szczęście i relację z partnerem.

Zazdrość we śnie jest odbiciem różnych problemów w związku z ukochaną osobą. Nie jest wcale faktem, że sen spowodowany jest podejrzeniami cudzołóstwa. Bardzo często pod pozorem zazdrości w snach mogą pojawić się wszelkie inne nieporozumienia, problemy lub urazy.

Przed przystąpieniem do interpretacji snu z udziałem zazdrości zadaj sobie następujące pytania:

  • Kto był zazdrosny: Ty? Czy Twój ukochany / ukochana?
  • Kto lub co było przyczyną zazdrości?
  • Na czym polegała ta zazdrość?

Warto również dodatkowo zastanowić się nad tym co dzieje się w związku. Jak mają się sprawy? Czy jesteś szczęśliwy / szczęśliwa? Czy dzieje się coś, co Cię niepokoi? Możesz również o to samo dopytać swojego partnera / partnerkę. Dzięki temu będziesz mieć pełny obraz sytuacji, co również pomoże Ci zrozumieć znaczenie tego snu.

Jeśli miałeś / miałaś sen związany z zazdrością koniecznie podziel się nim z nami w komentarzu. Dodatkowo mogą Cie również zainteresować inne artykuły na łamach naszego portalu o podobnej tematyce, opisujące sny z udziałem kobiety oraz męża