O ile sny erotyczne są domeną mężczyzn, o tyle sny, w których pojawiają się uczucia (szczególnie zaś uczucie zakochania) zdarzają się najczęściej kobietom. Jeśli śnią się one kobietom samotnym mogą być wyparciem odczuwanej samotności, która z dnia na Dzień staje się coraz bardziej uciążliwa i coraz bardziej nie do zniesienia. Jest oznaką potrzeby miłości oraz chęci odnalezienia swojej drugiej połówki.

Jeśli natomiast zdarzają się kobietom posiadającym już partnera, mogą być objawem frustracji wynikającej z niezadowolenia ze związku, mogą tez być przejawem chęci zmiany partnera lub zmiany dotychczas prowadzonego stylu związku. Dotyczy to szczególnie snów, w których kobieta widzi uosobienie swojego ideału mężczyzny i zakochuje się w nim, a po przebudzeniu odczuwa poczucie winy.

Uczucie miłości we śnie jest dobrym symbolem dla osoby śniącej. Taka wizja zwiastuje radość i wolność od wszelkich uciążliwych obowiązków. Sennik radzi, żeby skupić na realizacji swoich planów, gdyż teraz masz największą szansę na ich pomyślność. Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na wakacje, to będą one szczególne udane. Otrzymasz szansę poznania ciekawej oraz wpływowej osoby, z którą nawiążesz dłuższą relację.

Co oznacza sen, w którym widziałeś swoją partnerkę zakochaną w obcym mężczyźnie? Taki sen może wskazywać na zazdrość, która towarzyszy osobie śniącej w rzeczywistości. Być może podejrzewasz swoją ukochaną o zdradę lub jesteś niespokojny, kiedy jest w kontakcie z płcią przeciwną. Takie podejście jest toksyczne dla związku jeśli zamierzasz zbudować swoją relację na wzajemnym zaufaniu.

Czy miałeś sen, w którym kobieta była zakochana w Tobie? Tak wizja może mówić o potrzebie uwagi i zainteresowania. Być może wkrótce znajdziesz się w centrum uwagi wśród rodziny bądź znajomych z pracy. Nie wykluczone jest, że dostaniesz doceniony przez swoje zasługi. Taki sen może być też oznaką samotności w prawdziwym świecie. Być może potrzebujesz czułości kobiecej ręki i trwałych uczuć wobec Twojej osoby.