Wojna we śnie znaczenie | Sennik Online

 

Wojna we śnie często bywa bardzo wyrazistym obrazem. Sen o wojnie podobnie jak sen o żołnierzu to domena mężczyzn.

Sen o wojnie może się przytrafić osobom impulsywnym, które wojnę mogą podświadomie postrzegać jako właściwy sposób radzenia sobie z problemami. Takie osoby widzą zazwyczaj siebie we śnie jako osobę biorącą udział w walkach w sposób zdecydowany i bezlitosny. Osoby takie po przebudzeniu mogą nawet odczuwać poczucie winy, że kogoś zabiły, nawet jeśli był to „tylko sen”

Wojna może jednak też śnić się osobom bojącym się przemocy – w tym wypadku Obraz wojny pojawiający się we śnie jest obrazem ich lęku przed ludźmi lub stresującymi sytuacjami. Dotyczy to w szczególności osób mieszkających w niebezpiecznych okolicach lub mających traumatyczne przeżycia w swoim przeszłym życiu.

Wojna paradoksalnie przez większość społeczeństw uważana za niedopuszczalne sposoby rozwiązywania problemów politycznych, nadal jest na świecie częstym zjawiskiem. Mimo, że w naszym rejonie pojawia się tylko na ekranach telewizorów lub szkolnych podręcznikach, jej symbol głęboko tkwi w naszej świadomości. Jej Obraz może pojawiać się może w snach w skutek częstego oglądania obrazów wojny lub być projekcją tego co tkwi w naszej podświadomości.

Wojna

Z niektórych interpretacji również wynika, że wszelkiego rodzaju wojny, bitwy i działania militarne, które śniący widzi w swoim śnie mogą być sygnałem, że coś istotnego dzieje się w prawdziwym życiu.
Wszystko jednak zwykle zależy od tego jak wojna przejawia się we śnie. Np. wojna atomowa może być znakiem niezgody z naszym sumieniem. Możliwe, że zrobiłeś coś co męczy Twoje sumienie. Coś co nie daje Ci spokoju.

Sny o wojnie światowej mogą zapowiadać trudności finansowe w Twoim życiu. Możliwe, że powinieneś odłożyć większą sumę pieniędzy na gorszą chwilę.

Interpretacja snu z udziałem wojny może dotyczyć wielu obszarów życia. Zarówno może przewidywać problemy w związku jak i kłopoty w życiu zawodowym.

Jeśli któraś interpretacja się spełniła koniecznie się z nami podziel w komentarzu!