Ludzkie Zwłoki spotykają się z różnym traktowaniem w zależności od kultury. Czasem są postrzegane jako świętość, czasem jednak są niszczone, a Ludzie pozbywają się ich nie czując żadnego sentymentu do nie funkcjonującego już organizmu człowieka. Sny o trupach mają wiele znaczeń – mogą oznaczać zarówno Strach przed śmiercią, jak też odczuwany wewnętrznie wstręt wobec różnych obiektów lub osób, mogą też być wyparciem wewnętrznej fascynacji śmiercią i zmarłym ciałem.

Sny o trupach są przede wszystkim domeną osób hipochondrycznych, bojących się o swoje zdrowie i życie. Takie osoby wszędzie widzą Zagrożenie swojego życia, panicznie boją się różnych środków lokomocji, mają problemy z wychodzeniem na zewnątrz (nawet do sklepu lub na spacer), mogą również Unikać kontaktów z ludźmi – nawet dobrze sobie znanymi. Sen o trupie w przypadku takich osób symbolizuje Obraz własnego rozkładającego się ciała, który jest przejawem panicznego lęku przed własną śmiercią lub chorobą.

Zwłoki jako przejaw wstrętu

Sen o ludzkich zwłokach jest też przejawem wstrętu – przede wszystkim do ludzkiego ciała, ale również do innych osób. Pojawia się u osób z zaburzoną percepcją własnego organizmu. Szczególnie u ludzi skłonnych do anoreksji, bulimii lub innych zaburzeń związanych z jedzeniem i postrzeganiem własnego ciała. Pojawia się często u tych, którzy czuja się obco we własnym ciele lub którzy chcieliby zmienić coś we własnym wyglądzie. Czasem jest związany z myślami samobójczymi. Takie sny pojawiają się często, a wymienione zaburzenia nie mijają lub pogłębiają się? Należy bezzwłocznie zwrócić się o specjalistyczną pomoc.

Sen o trupach jest też wyrazem fascynacji śmiercią i ludzkimi zwłokami. Jeśli zdarza Ci się zwracać szczególną uwagę na wiadomości o śmierci różnych osób. Jeśli przeglądasz czasem strony internetowe ze zdjęciami ludzkich zwłok. Przebywanie na cmentarzu wprawia Cię w zupełnie inny nastrój, takie sny mogą być projekcją właśnie tych fascynacji.

Czujesz do kogoś nienawiść?

Ostatnim znaczeniem snu o trupie jest nienawiść do znanej nam osoby. Jeśli czujesz, że istnieje w Twoim otoczeniu jakaś osoba, której towarzystwa nie znosisz, której wolałbyś nigdy nie poznać. Sny o ludzkich zwłokach mogą być przejawem tych złych uczuć. Dotyczy szczególnie osób, które raz na jakiś Czas wyobrażają sobie czyjąś śmierć lub zastanawiają się w jaki sposób można by zabić jakąś osobę i nie zostać za to ukaranym.

Pamiętaj o tym żeby komentować nasze artykuły.