Według sennika online sen o twierdzy może mieć dwojakie znaczenie. Po pierwsze Twierdza we śnie może zapowiadać, że znajdziesz się w sytuacji patowej, niewygodnej dla Ciebie lub wręcz sprowadzającej na Ciebie kłopoty. Zostaniesz w to uwikłany wbrew swojej woli i może okazać się, że nie możesz się wycofać.

Twierdza jako odosobnienie

Drugą interpretacją snu o twierdzy jest odzwierciedlenie zamkniętej osobowości śniącego. Twierdza we śnie symbolicznie przedstawia introwertyczną naturę śniącej osoby i jej skłonność do ukrywania przed światem prawdziwego ja. W dzisiejszych czasach wiele osób potrzebuje takiego odosobnienia. Wynika to z różnych powodów. Niektórzy mają już taką osobowość, że lepiej czują się w odosobnieniu niż w dużej grupie ludzi.

Natomiast niektórzy myślą, że potrzebują takiego odosobnienia, a tak naprawdę mają problem. Masa osób w dzisiejszych czasach cierpi z różnych powodów. Często różne trudne zdarzenia doprowadzają do depresji. Niestety wtedy zamiast skorzystać z pomocy specjalisty, zazwyczaj męczymy się z tym sami. Niektórzy funkcjonują w takim stanie wśród ludzi, a niektórzy zamykają sie w sobie, w swoim bezpiecznym miejscu, nie wychodzą do ludzi itd. O ile dobrze się im tam żyje, ponieważ nikt ich nie może dotknąć, to niestety na nich działa to destrukcyjnie. Depresja może się pogłębiać, myśli mogą jeszcze bardziej dobijać, co tylko wszystko pogarsza.

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu. Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.

Mogą Cie również zainteresować artykuły o podobnej tematyce:

Samotność oraz Lęk w kontekście odosobnienia