Szaleństwo we śnie jest synonimem szaleństwa, utraty kontroli nad własnymi zmysłami. Szaleństwo we śnie może ukazywać się na różne sposoby – osoba śpiąca może nie mieć pojęcia gdzie się znajduje lub błąkać się w niespokojnym stanie, może też widzieć jakąś osobę bliską utraty zmysłów. Przejawy szaleństwa pojawiające się we snach ukazują zazwyczaj niespokojny stan ducha osoby śniącej. Może być przejawem przeżywanego na co Dzień stresu lub niepowodzeń, które doprowadzają do złych myśli i nastrojów. Szaleństwo śni się zazwyczaj osobom, które przeżywszy złe doświadczenie czują, że tracą kontrolę nad swoim dotychczasowym życiem.

Śniące się Szaleństwo lub jego przejawy ukazujące się we śnie na różne sposoby mogą też być początkiem jakiejś choroby, takie sny pojawiają się zazwyczaj wraz z wysoką gorączką lub złym samopoczuciem fizycznym.

Oszaleć we śnie jest dobrym znakiem dla śniącego, gdyż taka wizja zwiastuje bogactwo, której wielkość zależy od ciężkości choroby. Mówiąc najprościej, im większym psycholem jesteś we śnie, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania większej sumy pieniędzy. Dotyczy to w szczególności rolników, biznesmenów oraz marynarzy.

Jeśli taki sen przyśnił się biednemu człowiekowi, to jedna interpretacja snu mówi, że czekaj na wzbogacanie, dla chorych obiecuje powrót do zdrowia, a dla bogatych – zakup nowych nieruchomości.

Dlaczego śnisz, że wpadasz w szaleństwo? Może to wynikać z tego, że w rzeczywistości nie potrafisz lub nie jesteś w stanie wyrazić swojej osobistej opinii i masz poczucie ograniczonej wolności. Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że wkrótce pokonasz z powodzeniem te trudności.

Według innej interpretacji snów, nagła utrata zmysłów symbolizuje zdobycie ponadludzkich mocy.

Jeśli we śnie zobaczyłeś dziecko, które oszalało, oznacza, że zostaniesz wzbogacony kosztem własnych dzieci.

Warto zaznaczyć, że nie zawsze taki sen zwiastuje tylko dobre rzeczy. Jeśli wierzyć innej interpretacji, to chorzy psychicznie we śnie zapowiadają nadejście okropnych rzeczy, upadek planów i zdradę ze strony naszych bliskich i przyjaciół.