Mężczyzna, który widzi samego siebie jako silnego mężczyznę może się spodziewać przypływu energii i witalności. Oznacza to że będzie miał chęci do działania, dzięki czemu świetnie poradzi sobie z codziennymi zadaniami i sprawami, które dotychczas wydawały się być przytłaczające.

Sen z postacią silnego mężczyzny – symbolika

Kobieta, która śni o silnym mężczyźnie może spodziewać się, że pojawi się w jej życiu facet, który załatwi za nią trudne sprawy. Niekoniecznie Mowa tu o partnerze życiowym, – może być to pomoc zaoferowana przez sąsiada lub kolegę z pracy. Nieoczekiwane wyręczenie w obowiązkach sprawi jej ogromna przyjemność.

Warto zatrzymać się w przypadku silnego mężczyzny we śnie przy problemach osobistych śniącej. Tak to już bywa, że sny są często odzwierciedleniem tego co dzieje się w naszym prawdziwym życiu, dlatego nie powinno się ich bagatelizować. Niezależnie od tego czy śniąca jest osobą dorosłą czy jeszcze dzieckiem – taki sen może być ważnym sygnałem. Skupimy się w tej interpretacji na problemach szkolnych..

Silny mężczyzna jako rozwiązanie problemów w szkole – motyw senny

Taki sen może być związany z trudną sytuacją w szkole. Nie tylko w przypadku dzieci, ale również osób dorosłych. Jakie mogą być przykłady takich „horrorów”?

  • Dziewczynka w szkole jest prześladowane przez rówieśników lub starszych uczniów. Dziewczynki często są zaczepiane przez chłopców w szkołach, niezależnie od etapu nauki. tj. czy jest to gimnazjum czy też później liceum. Chłopcy zaczepiają z różnych powodów, może być to próba popisania się, zaczepienia itd. Zapominają o tym, że dziewczynki są słabsze z natury. Mogą przez to paść ofiarą innych dzieci, co później jedynie jest utrwalane.
  • Nauczyciel jest pośmiewiskiem klasy. Nauczyciele często ignorują zachowania uczniów. Mowa tu o różnych zachowaniach, które nie powinny mieć miejsca. Taki małolat widzi, że nauczyciel nie reaguje i odruchowo sprawdza na ile sobie może pozwolić, kiedy nauczyciel zareaguje. Zazwyczaj w takich sytuacjach nauczyciel reaguje za późno, tj. na etapie gdy uczeń / grupa uczniów wie, że może robić co chce i nic mu za to nie grozi. Niestety reszta grupy / klasy bierze od nich przykład.