Sen, w którym jesteś Uwięziony może symbolizować pewne trapiące Cię sprawy, których nie potrafisz rozwiązać. Więzienie we śnie symbolizuje trudne wybory i sytuacje bez wyjścia. Jeśli przydarzył Ci się, sen, w którym jesteś Uwięziony spodziewaj się, że jakkolwiek nie postąpisz w trudnej sytuacji będą tego dobre i złe skutki. Najlepiej będzie, jeśli pogodzisz się z sytuacją ponieważ nie ma idealnego rozwiązania dla Twoich dylematów.

Taki sen dla niektórych osób jest znakiem, że coraz bardziej czujesz się ograniczana w swoim działaniu. Być może masz surowych rodziców albo zbyt zaborczego partnera. Brak swobody we własnym życiu prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Zastanów się czy jesteś w stanie odciąć się od toksycznych osób w swoim życiu. Pamiętaj, że są ludzie, którzy będą chcieli Ci pomóc, dlatego zwracaj szczególną uwagę, bo ta pomoc może przyjść niespodziewanie.

Czy miałaś sen, w którym Twój partner trafił do więzienia? W rzeczywistości może Cię czekać rozczarowanie i smutek. Niekiedy jest to spowodowane, że zbyt wiele oczekujesz od swojego mężczyzny. Zatrzymaj i zastanów się na chwilę czy nie stawiasz swojego partnera zbyt wysoko na piedestale. W przypadku odpowiedzi twierdzącej wszelkie drobne potknięcia i niedoskonałości mogą wydawać się większe, niż jest na prawdę. Warto pamiętać, że nie ma ludzi perfekcyjnych, dlatego we własnym zakresie musisz ocenić czy Twój mężczyzna wystarczająco się stara.

A co oznacza sen, w którym ktoś z rodziny siedzi w więzieniu? W rzeczywistości pozwalasz ludziom nadużywać swojego zaufania. Musisz ostrożniej oceniać kiedy Twoja pomoc jest wskazana, a kiedy trzeba powiedzieć nie. W innym przypadku ktoś kiedyś przekroczy granicę i możesz stracić kontakt ze swoją rodziną na długi czas.

Sen, w którym Twoje dzieci są w więzieniu mogą świadczyć o lęku. Niekiedy taki sen będą mieli osoby, których dzieci są w okresie dojrzewania. Kształtowanie się ich dorosłego charakteru powoduje trudności w swobodnej komunikacji w domu.