Samolot we śnie może wskazywać na kiełkującą w głębi duszy chęć ucieczki od przytłaczających Cię spraw.

Sen o samolocie – znaczenie

Sen o samolocie może także ujawniać Twoje podróżnicze pasje, które od dawien dawna zaniedbywane, lub jeszcze nigdy dotąd nierealizowane z rozmaitych przyczyn, dają o sobie znać i podsuwają w jaki sposób możesz uczynić swoje życie ciekawszym i obfitującym w nowe wrażenia.
Myślisz ostatnio o jakimś urlopie? Może przytłacza Cie Twoja praca i potrzebujesz odpoczynku? Warto się nad tym zastanowić jeśli śnił Ci się samolot lub lot samolotem.

Samolot we śnie wskazuje by uważniej przyjrzeć się swojej aktualnej sytuacji pod kątem perspektyw ewentualnego rozwoju osobistego. Czy nie jest tak, że od jakiegoś czasu w Twoim życiu zagościła monotonia? Czy nie popadasz w rutynę?

Jak jeszcze sennik interpretuje sny o samolocie?

Wszystko jednak jak zwykle zależy od tego jak wygląda Twoje obecne życie oraz w jakich okolicznościach ukazał się samolot lub lot samolotem. Weź pod uwagę wszystko:

  • Kto leciał z Tobą? Ktoś z pasażerów był Ci znajomy? Twój przyjaciel? Ktoś z rodziny? Może po prostu znajoma twarz?
  • Skąd lecisz? Może udało Ci się to zaobserować
  • Dokąd lecisz?
  • Dużo osób jest w samolocie razem z Tobą?
  • Pamiętasz warunki w jakich leciałeś? Była to pierwsza klasa? Ekonomiczna?

Wszystko to może wpłynąć na interpretację Twojego snu.

Sam sen może mieć również związek np. z Twoim rzeczywistym lękiem przed lataniem. Wiele osób boryka się z tym. Często śni się nam coś co nas po prostu przeraża, zazwyczaj nazywamy to koszmarami. Trzeba walczyć z lękami.

Samolot sam w sobie jest de facto czymś potężnym. Często na filmach widzimy go z takiej perspektywy, że wydaje się być niczym nadzwyczajnym, ale jeśli mieszkasz niedaleko lotniska, na pewno wiesz co mam na myśli. Jeśli staniesz przy samolocie, będziesz niczym mrówka obok buta. Co może oznaczać poczucie takiej wielkości? Możesz czuć się przytłoczony sprawami związanymi z pracą. Zastanów się nad tym co się aktualnie dzieje u Ciebie w pracy.