Pojęcie rodziny związane jest ściśle ze sferą emocjonalną i uczuciową, dlatego też Rodzina we śnie pojawia się częściej kobietom. Rodzina jako podstawowa komórka życia społecznego związana jest z wieloma interpretacjami gdy pojawia się w snach.

Po pierwsze, gdy sen o rodzinie przytrafia się kobietom samotnym lub zamężnym ale bezdzietnym, to często może być konsekwencją instynktu macierzyńskiego, który w ostatnim czasie mógł ujawnić się ze szczególną wyrazistością. Instynkt tez przeżywany jest na poziomie świadomym jako nieodparte pragnienie posiadania potomstwa i stworzenie pełnej rodziny.

Rodzina we śnie mężczyzny może być przejawem chęci życia na przyjacielskiej stopie ze wszystkimi bliskimi osobami. Takie sny są domeną osób, które nie lubią gniewać się na innych, a które mogły wbrew swej woli wejść w ostatnim czasie w zatarg z najbliższymi. Dodatkowo również taki sen może oznaczać wewnętrzną potrzebę poświęcania większej ilości czasu swojej rodzinie. Często jest tak, że mężczyzna skupia się na swojej pracy i zapewnieniu dobrobytu swoim najbliższym. Niestety jest to powiązane z spędzaniem mniejszej ilości czasu w domu. Sen o rodzinie może oznaczać taki komunikat “Zostaw pracę na później, poświęć trochę czasu swojej rodzinie”. Możesz

Pomijając powyższe interpretacje, sny o rodzinie należy zawsze rozpatrywać biorąc pod wagę nasze ostatnie kontakty z rodziną.

Dla wielu osób rodzina kojarzy się z bezpieczeństwem i ciepłem. Sen w którym wspominamy różne wydarzenia w których zbliżaliśmy się z bliskimi może oznaczać tęsknotę za tym co było. Możliwe, ze teraz nasze relacje wyglądają zupełnie inaczej z konkretnymi osobami i po prostu brakuje nam tego ciepła.

Możliwe również, że sen z udziałem rodziny mówi nam o tym, że potrzebujemy więcej takich rodzinnych sytuacji w których się integrujemy z bliskimi.

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Podziel się z nami swoim snem, spróbujemy pomóc Ci zinterpretować Twój konkretny przypadek. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swój sen skorzystaj z naszej wyszukiwarki artykułów.