Ramki we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Sen o ramkach odzwierciedla stabilizację i spokój, który będzie Ci towarzyszyć. Twoje życie będzie poukładane i zaplanowane i pełne kojącej równowagi.

Wiele osób wierzy w to, że ich sny mają magiczną moc. Choć póki co nie zostało to naukowo udowodnione, to z drugiej strony trudno temu w stu procentach zaprzeczyć. Wielu z nas śni się nasza przeszłość lub sytuacje, których się obawiamy. Sny w związku z tym mogą być oznaką naszej ukrytej podświadomości lub długo skrywanych pragnień, o których boimy się mówić lub marzyć wprost. Czasami w naszych snach mogą pojawić się ramki. Co wówczas symbolizują takie senne marzenia?

Rama – znaczenie snu

Pojawienie się ramy w śnie ma określone znaczenie. Sama rama symbolizuje jakieś ograniczenia i granice. W końcu rama zamyka wewnątrz dany przedmiot, na przykład obraz lub zdjęcie i jasno wytycza jego krawędzie. Musimy to zaakceptować, dlatego pojawienie się ram w snach może sugerować nasze poddanie się czyjejś woli lub akceptacje jakiś warunków. Nie zawsze muszą być one dla nas dobre. Z drugiej strony pojawienie się ram i ramek w śnie może być również ostrzeżeniem, aby dana osoba uważała na swoje decyzje i ruchy, aby nie zostać zamkniętą w klatce. Może to być na przykład ostrzeżenie przed wzięciem na swoje barki zbyt dużej odpowiedzialności lub kredytu, który ograniczy nasze możliwości i stanie się dla nas pewnego rodzaju więzieniem.

Pusta rama we śnie i inne symbole

W naszych snach może pojawić się pusta rama, która będzie stała lub będzie powieszona na ścianie. Wyznacza ona granice i wskazuje na to, że zarówno szczęście oraz smutek mają swoje limity. Symbol ten może pojawiać się w snach osób, które stoją przed różnego rodzajami dylematami lub wyzwaniami, a także przeżywają radosne chwile uniesień lub ciężkie chwile przepełnione smutkiem. Rama w śnie ma im wskazać to, że i takie chwile będą miały swój kres dlatego warto wszystko zbalansować. Kolejnym ciekawym symbolem jest nasze zdjęcie w pękniętej ramce. Wówczas będzie to symbolizowało to, że dana osoba może mieć poczucie winy lub wyrzutu sumienia, ponieważ jest samolubna. Warto, by taka osoba więcej czasu poświęcała innym oraz była bardziej empatyczna.

Ramy okienne w snach

W snach mogą pojawiać się również ramy okienne. To prawdziwe okno na świat i życie, które symbolizuje to, że przed nami jeszcze długa droga pełna pięknych chwil. Rama okienna może również sugerować znalezienie nowego rozwiązania jakiegoś problemu lub spojrzenie na wyzwanie lub jakąś sytuację z zupełnie innej, nieznanej do tej pory perspektywy. W naszych snach pojawiają się również ramki ze zdjęciami ślubnymi. Niestety oznaczają one najczęściej potencjalny kryzys w małżeństwie lub związku. Jeżeli w snach widzimy ramki ze zdjęciami ukochanej osoby, to może to zwiastować nawet rozstanie. Tak jak widzimy, symbolika snów z ramami i ramkami może być bardzo różna, a wiele zależy od kontekstu i rodzaju ram, które nam się śnią.