Sen o prezencie wróży miłą niespodziankę. W zależności od tego, kto nam wręcza prezent, możemy wnioskować o jego charakterze czyli o tym, której konkretnie sfery życia będzie Ona dotyczyć.

Przykładowe znaczenie marzeń sennych z motywem prezentu

Jeśli otrzymujemy Prezent od kompletnie obcej osoby, to znak, że wbrew temu co czasem może nam się wydawać, nasze wysiłki w pewnej sprawie nie idą na marne. Jest wręcz przeciwnie – przynoszą wymierny, odczuwalny dla kogoś efekt. W skrócie – sen o otrzymaniu prezentu często oznacza po prostu, że jakieś nasze działania są pożyteczne.

Jeśli to my obdarowujemy kogoś w naszym śnie, oznacza to, że na jawie dobrze radzimy sobie w kontaktach z innymi ludźmi. Potrafimy być dla nich wsparciem w trudnych chwilach, i dzięki temu budować dobre relacje, które w przyszłości zaprocentują. Jesteśmy lubiani i postrzegani jako osoby, na które można liczyć. Obdarowanie kogoś prezentem również może oznaczać chęć niesienia komuś pomocy. Otóż prezent nie musi być koniecznie jednym podarunkiem. Prezent we śnie może być związany z podświadomą chęcią niesienia pomocy osobom w potrzebie. W niektórych przypadkach jest to pomoc najbliższym, a w innych pomoc charytatywna. Może myślałeś kiedyś nad tym żeby wysłać paczkę z żywnością osobom potrzebującym 🙂

Oczekiwanie na prezent – co oznacza taki sen?

Sen o oczekiwaniu prezentu, może być wskazówką odnośnie dwóch kwestii. Zdarza się, że wiąże się z wydarzeniami, które mają dopiero nadejść. Wówczas chodzi najczęściej o jakieś ważne ( pozytywne w skutkach ) spotkanie, rozmowę, randkę, pojednanie z kimś, z kim jesteśmy skłóceni lub inne zdarzenie, ale zawsze powiązane z drugą, z jakiegoś powodu ważną dla nas osobą. Ale sen tego rodzaju może być też po prostu odzwierciedleniem naszej wewnętrznej postawy wobec świata – być może czasem trochę zbyt biernej. Może być to podpowiedź by zamiast bezczynnie czekać aż coś się samo wydarzy lub zostanie nam dane, samemu podjąć wysiłki, zmierzające do osiągnięcia tego czego pragniemy.

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów w komentarzach.