Hotel postrzegany może być jako miejsce wypoczynku, ale również jako miejsce schadzek, miejsce schronienia lub ucieczki. Hotel pojawiać się może w snach osób, które zdradzają swojego partnera/partnerkę i być wyparciem pragnienia wycofania się ze związku. Dotyczy to szczególnie przypadków zdrady poza mieszkaniem kogokolwiek ze związku.

Sen z motywem nocowania w hotelu – symbolika

Zacznijmy zatem od początku. Hotel jako miejsce wypoczynku. U osób, które pracują w domu często potrzebny jest wypoczynek z dala od domu. Niestety tutaj zatracają się proporcje, gdyż to właśnie dom powinien być takim miejscem w którym odpoczywamy. Pracować powinniśmy poza domem. Niestety w dzisiejszych czasach wiele osób pracuje z domu. Niektóre mają swoje domowe biuro w oddzielnym pokoju, to pozwala na pewno im nieco lepiej funkcjonować, niż osobom, które pracują w tym samym pokoju, w którym śpią. Takie osoby mają wrażenia ciągłego bycia w pracy. W takim przypadku zmiana chociażby miejsca przebywania na weekend (nieważne czy będzie to nocowanko u rodziny lub przebywanie w hotelu) pozytywnie wpłynie na nasz nastrój i pozwoli nam odrobinę odpocząć. Ten wypoczynek może się odbywać nawet w tym samym mieście.

Z czym jeszcze może wiązać się widok hotelu w marzeniach sennych

Wielu osobom hotel się kojarzy z miejscem potajemnych schadzek i romansów. Czy to skojarzenie jest prawidłowe? Oczywiście, że tak. Hotel jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które próbują uciec od codziennego życia i skosztować przyjemności. Jeśli widziałeś schadzkę we śnie może to oznaczać, że takiej schadzki najzwyczajniej w świecie pragniesz.

Hotel pojawia się również w snach osób, które mieszkając z partnerem/partnerką przez jakiś czas, zdążyły się znudzić takim stanem rzeczy lub z jakiegoś innego powodu mają dość wspólnego życia i chcą się z niego wycofać. W takich przypadkach Hotel postrzegany jest jako miejsce schronienia

Hotel jako miejsce schronienia pojawia się też w snach osób, które często nawiedzają myśli o treściach prześladowczych, które boją się miejsca zamieszkania lub okolic swojego domu i często myślą o przeprowadzce.