Niepowodzenia zdarzają się wszystkim ludziom, jednak są przez nich inaczej odbierane. Niektórzy podnoszą się po niepowodzeniach bardzo szybko, inni potrzebują na to więcej czasu.

Niepowodzenia pojawiające się w snach – co mogą oznaczać?

Niepowodzenia pojawiają się w snach tej drugiej grupy osób, którzy długo nie mogą pogodzić się z tym co ich spotkało. Ukazują poczucie bezradności i bezbronności w obliczu przeżytego nieszczęścia, Często mogą być skutkiem złego nastroju, który pojawia się po niepowodzeniach, a który trwa przez wiele dni i w końcu znajduje ujście w opisywanych snach.

Podobnie jak w przypadku snów o nieszczęściu, również sny o niepowodzeniach są projekcją obaw przed złymi wydarzeniami w przyszłości. Mogą też pojawiać się u osób, które zaczynają zmierzać się z jakimś dużym zadaniem, którego skutek będzie miał duże konsekwencje na dalsze życie. Stres wywołany obawami przed złym wykonaniem takiego zadania odbija się w treści snów przedstawiających właśnie niepowodzenia.

Życie ciągłym pasmem porażek w odniesieniu do marzeń sennych

Wiele osób obawia się porażki. Wszyscy boimy się tego, że coś nam nie wyjdzie. Zawsze jednak należy podchodzić do tego w ten sposób, że prawdziwą porażką nie będzie to, że coś nam nie wyjdzie, że przegramy. Prawdziwe niepowodzenie nas czeka dopiero wtedy gdy nam coś nie wyjdzie i się poddamy. Takie już nasze życie jest, że jednym coś wyjdzie za pierwszym razem, natomiast drugim dopiero po iluś porażkach. W dzisiejszych czasach masa osób korzysta z gier jako rozrywka, sposób na odstresowanie. Zastanów się przez chwilę, grałeś ostatnio w jakąś grę, która wymagała od Ciebie dużego wysiłku żeby przejść jakąś misję? Pomyśl ile razy przegrałeś, ile razy musiałeś zaczynać od nowa, zanim przeszedłem na kolejny poziom.. Dlaczego zatem jeśli w grach potrafisz tyle razy powtarzać jeden poziom misji, w życiu poddajesz się po pierwszej przegranej? Przecież to nielogiczne!

Nie poddawaj się, walcz! Idź cały czas do przodu, a żadna porażka nie będzie problemem.

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów, liczymy na ciekawe przemyślenia 🙂