Wiele senników wspomina o tym, że sen o myszach wyraża nasze lęki. O ile pająków boją się zarówno mężczyźni jak i kobiety, o tyle Strach wobec Myszy jest domeną kobiet. Już Ojciec psychologii – Zygmunt Freud – postulował, że Strach ten odnosi się przede wszystkim do ogona myszy, w którym kobiety miałyby się dopatrywać symbolu męskiej prostaty.

Bez względu na to, ile prawdy kryje się w teorii Freuda, sennik online mówi, że sny o myszach mogą być symbolem obawy przed rozczarowaniem w miłości.

Mysz domowa jest gatunkiem, który potrafi zadomowić się dosłownie wszędzie tam, gdzie mieszka człowiek. Znajduje się je nawet na stacjach antarktycznych, a nawet w chłodniach, gdzie temperatura nie wzrasta powyżej 0 st. Celsjusza. Myszy są wszystkożerne, potrafią dostosować się do każdych warunków bytowania. Do tych cech myszy odnosi się sennik online.

Jeśli śniły Ci się Myszy to może to oznaczać, że jesteś osobą wytrwałą, która daje sobie dobrze radę nawet w trudnych warunkach i dzielnie stawia czoła wszelkim przeciwnościom losu.

Niektóre senniki przedstawiają również negatywną interpretację snu o myszach, którą jest czerpanie jak największych korzyści ze znajomości z drugą osobą. Niestety osoba śniąca nie daje się jednak niczego w zamian.

Wreszcie ostatnią symboliką snu o myszach, którą przedstawia sennik online jest skłonność do bałaganu w swoim otoczeniu (szczególnie w domu). Często osoby, które śnią o myszach lubią zbierać różne rzeczy. Według sennika online wynika to z tego iż mają one sentymentalne usposobienie i obdarzają uczuciem rzeczy ponieważ kojarzą im się one z przeszłością.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.