Sen o mapie może mieć kilka znaczeń. Po pierwsze Mapa to częsty motyw senny osób o rozległych zainteresowaniach, lubiących różnorodność, zmiany i ciekawych świata. Te cechy charakteru pchają ich do przodu powodując, że wybierają ciekawe zawody, formy spędzania czasu dzięki czemu ich życie jest bogate i różnorodne.

Drugim znaczeniem snu o mapie jest wskazówka co do dalszego postępowania. Mapa często pojawia się w snach osób będących na rozdrożu, nie wiedzących co dalej począć ze swoim życiem. Mapa odzwierciedla ich potrzebę aby ktoś powiedział im jaki obrać kierunek.

Sen taki również może być manifestacją chęci zmiany kariery zawodowej. Być może czujesz się sfrustrowany i niezadowolony z obecnej sytuacji finansowej. Przemęczenie źle wpływa na Twoje samopoczucie co objawia się w snach. Rozważ, żeby wziąć urlop i odpocząć trochę od pracy. Przemyśl czy dalej chcesz kontynuować karierę w obecnej pracy czy zacząć coś zupełnie nowego.

Dla kobiet takie sny mogą mieć inne znaczenie. Otworzą przed Tobą drzwi na nowe perspektywy, które rzucą wyzwanie Twoim ambicjom. Dla młodej i niezamężnej kobiety może to być zwiastun spotkania interesującego i zamożnego mężczyzny, z którym nawiążesz dłuższą relację. Złym znakiem jest jeśli we śnie szukałaś mapy. Może to oznaczać, że jesteś coraz bardziej niezadowolona w jaki sposób jesteś traktowana przez swoich najbliższych.

Co oznacza sen, w którym turyści z mapą pytają Cię o drogę? Może to oznaczać, że jesteś zagubiony w prawdziwym świecie i szukasz kogoś kto nakieruje Cię na właściwą ścieżkę. Może nie jesteś zadowolony z sytuacji w domu lub w pracy i pragniesz zmiany.

Dla innych taki sen może oznaczać chęć spróbowania czegoś nowego w sferze intymnej. Wszelkie niezadowolenia, które masz obecnie w związku powodują jeszcze większe pragnienia odkrycia swoich możliwości seksualnych. Warto porozmawiać o tym ze swoją drugą połówką, bo być może oboje macie podobne odczucia. Warto pamiętać, że monotonia w związku nie dla każdego jest zła.