Szóstka jest pierwszą liczbą doskonałą, nic więc dziwnego, że symbolizuje doskonałość w wielu kulturach – sześć ramion ma Gwiazda Dawida, Szóstka jest też Hinduskim symbolem równowagi wody i ognia, jest liczbą doskonałości Wisznu.

Znaczenie snu z symboliką cyfry 6

Sen, w którym pojawia się symbol szóstki to zapowiedź harmonii i równowagi w życiu. Niektóre senniki mówią, że Liczba sześć we śnie małżonków wróży długie i szczęśliwe pożycie. To jest także znak, że jeśli planujesz nowy etap ze swoim partnerem teraz jest do tego dobra okazja. Jeśli jesteś osobą samotną, to sennik przepowiada znalezienie ciekawego oraz wpływowego mężczyzny, z którym masz szansę na długą relację.

Sen o szóstce zapowiada śniącemu zdrowie i powodzenie. Wkrótce problemy, które od długiego czasu nie dawały Ci spokoju się rozwiążą, co przyniesie wiele ulgi i satysfakcji. Słuchaj swojego instynktu i zaufaj wewnętrznemu głosowi, a dojdziesz do wymarzonego celu, zwłaszcza jeśli na Ciebie czekają ważne decyzje.

Dla niektórych taki sen może być ostrzeżeniem, że należy uważać na słowa i opinie, które wyrażasz. Pomimo dobrych intencji możesz kogoś urazić. Sprowadzisz tym niepotrzebny konflikt lub nieporozumienie, szczególnie w miejscu pracy. Zwróć uwagę także na niepochlebne opinie, które wyrażasz i czy nie wynikają z Twojej nadmiernej krytyczności, być może rozwiązaniem jest bycie bardziej pozytywnym na co dzień.

Jak jeszcze motyw „szóstki” może pojawiać się w snach?

Śniło Ci się, że widziałaś sześć przedmiotów na stole? W domu może nie dojść do nieporozumień lub ochłodzenia nastrojów. Taka wizja to niekiedy znak, że jesteś przemęczona i Twoje życie jest nacechowane stresem i brakiem pewności co własnej przyszłości. Warto się zastanowić w tym momencie czy zwykły odpoczynek poza miastem będzie wystarczający czy może warto skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże wybrać właściwą terapię.

Sześć osób widzianych we śnie jest symbolem nawiązaniem nowych znajomości oraz odbudowanie starych relacji. Zarówno z krewnymi jak i dawnymi znajomymi. Dla osób przedsiębiorczych może to być pozyskanie nowych kontrahentów biznesowych.