Kościół jest obecny w naszym kraju na co dzień, to on ustala normy religijne i moralne przestrzegane przez większość naszego społeczeństwa. Jest powszechny co oznacza, że chcąc czy nie chcąc musimy zaakceptować jego większe lub mniejsze znaczenie w życiu naszym lub naszych bliskich.

Symbolika kościoła w Twoich snach

Jeśli uważasz, że jesteś osobą religijną, a śni Ci się Kościół lub obrzędy z nim związane, może to oznaczać Twoją olbrzymią chęć połączenia się duchowo z Bogiem jako Twoim stwórca i panem Twojego życia. Pogłębiaj Twoje życie duchowe, czytaj książki kościelnych autorytetów – to jedna z najlepszych dróg poznawania Boga oraz Jego miłości do nas.

Kościół jest również symbolem mistycznym, co oznacza tajemnicę. Wizja Kościoła w śnie może być symbolem starannie skrywanej przed wszystkimi tajemnicy, która trapi Cię na co dzień, ale której nie możesz nikomu wyjawić. Jeśli jesteś osobą wierzącą spróbuj pomyśleć o spowiedzi, jeśli nie – postaraj się Znaleźć wśród Twoich bliskich osobę, której mógłbyś zaufać i powierzyć Twoją tajemnicę. Jest to bardzo ważne – długo ukrywane, męczące sprawy są źródłem lęków, które doprowadzają do pogorszenia się relacji z innymi. W niektórych przypadkach także do złego samopoczucia, a nawet depresji.

Jak jeszcze interpretować motyw kościoła w marzeniu sennym?

Kościół to również bardzo dobrze zorganizowana rzeczywistość. To miejsce gdzie nie istnieje coś takiego jak przypadkowość. Wszystkie obrzędy są dokładnie zaplanowane i przeprowadzane od wielu lat. Bardzo często sny o Kościele pojawiają się u osób posiadających silną potrzebę wizji uporządkowanej rzeczywistości. Takie osoby nie chcą, by cokolwiek w ich życiu było dziełem przypadku, starannie podejmują decyzje i szczegółowo planują każde działanie. Sny o Kościele mogą więc być przejawem chęci posiadania uporządkowanego otoczenia – tego domowego, prywatnego jak i poukładanego życia zawodowego.

W końcu Kościół to symbol moralności. W snach może być symbolem wyrzutów sumienia, trapiącej człowiekowi na sercu winy. Większość z ludzi uczyniwszy coś złego oczekuje sprawiedliwej kary. Sny o Kościele są często przejawem pragnienia ukarania siebie za zły czyn. Jeśli więc ostatnimi czasy zrobiłeś komuś coś złego spróbuj to naprawić w jakikolwiek sposób, sny powinny ustąpić.