Kolana we śnie symbolizują elastyczność emocjonalną. Osoby, które widza we śnie, że mają brzydkie zniekształcone Kolana są trudne we współżyciu, nie potrafią się dopasować do innych i nie chętnie idą na ustępstwo.

Stan kolan oraz ich znaczenie w senniku 

Ładne Kolana to symbol osób elastycznych, chętnych do kompromisu. Kolana ugięte oznaczają, że chętnie idziesz na ustępstwa. Wyprostowane Kolana we śnie symbolizują osobę upartą i nieustępliwą .

Wielu osób na myśl o kolonach myśli o klęczeniu. Kojarzy się ono z różnego rodzaju poddaństwem. Kiedyś – myślę, że najlepszym przykładem byłoby średniowiecze – klęczenie było często kojarzone z oddaniem, zawierzeniem komuś siebie. Jednym z symboli przegranej, np. po straconej walce, było właśnie klęknięcie przed wygranym.

W dzisiejszych czasach tak naprawdę kolana oraz klęczenie przed kimś kojarzą się z dwoma rzeczami. Pierwszą jest wiara, tzn. klęczenie przed Bogiem lub jakimś symbolem powiązanym z naszą wiarą, np. przed krzyżem. Odbywają się nawet nabożeństwa, na których większość czasu spędza się na kolanach. Natomiast drugim przypadkiem bedą oświadczyny, zazwyczaj mężczyzna chcąc pokazać szacunek oraz miłość klęka przed kobietą i pyta czy spędzi ona z nim resztę swojego życia. Oczywiście zdarza się również w drugą stronę, tzn. kobieta klęka przed mężczyzną i się oświadcza.

Jak interpretować sny, aby wyciągnąć z nich właściwe wnioski?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Z każdym komentarzem się zapoznamy i jeśli bedziemy w stanie, to na pewno Ci odpowiemy.