Kalina we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Marzenia senne, w których pojawiają się motywy roślinne, należą z reguły do bardzo przyjemnych. Natura ma wyjątkowy dar uspokajania naszych emocji, a także korzystnego wpływania na nasze samopoczucie. Gdy pojawi się w naszych snach, to z reguły zwiastuje pozytywne rzeczy. Jedną z ciekawych roślin i motywów sennych pod kątem symboliki, jest kalina. Zebraliśmy dla Ciebie wybrane sny z obecnością kaliny oraz ich symbolikę. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Symbolika kaliny w naszych snach – przykłady

W ogólnym znaczeniu kalina obecna w naszych snach to dobra wiadomość. Może być zapowiedzią przyjemnych chwil w rodzinnym gronie, a także ważnych wydarzeń, w tym m.in. urodzin, przyjęcia imieninowego, czy też przyjęcia weselnego. W snach kobiet kalina może bezpośrednio nawiązywać do ich uczuć oraz obecnego związku, a nawet do problemów kobiecych. Jej obecność nie powinna być jednak powodem do niepokoju. Gdy występuje w naszym śnie, to najczęściej zwiastuje to rozwiązanie problemów kobiecych oraz poprawę sytuacji uczuciowej. W takich sytuacjach warto dokładnie weryfikować nadające się okazje, aby niczego nie przegapić.

Kwitnąca kalina we śnie i inne motywy senne

Jednym z motywów sennych jest także widok kwitnącej kaliny. To kolejna zapowiedź pozytywnych wydarzeń w naszym życiu. Taki sen może być także zapowiedzią zbliżającej się miłości, która odmieni nasze życie. Stanie pod krzakiem kaliny to zapowiedź szczerej miłości, dzięki której rozkwitniemy. W naszych marzeniach sennych możemy widzieć tylko owoce kaliny i wówczas może to zapowiadać powiększenie się naszej rodziny. Dotyczy to zarówno naszego życia, kogoś bliskiego, jak i dalszych członków rodziny. Tak czy siak, ktoś jej grona zajdzie w ciążę.

Jak jeszcze kalina może pojawiać się w naszych snach?

Sny mogą przedstawiać różne motywy związane z kaliną jako rośliną. Możemy m.in. zrywać jej owoce. Taki sen u kobiet może być negatywnym sygnałem, ponieważ wskazuje na potencjalne problemy z zajściem w ciążę, ewentualne choroby ginekologiczne, czy też większe kłopoty uczuciowe. Gdy kalina znajduje się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania lub w naszym ogrodzie, to jest to zapowiedź szczęśliwego życia. Warto zwrócić uwagę również kolor liści kaliny. Czerwone lub żółte wskazują na to, że śpiąca osoba utrzymuje dobre relacje ze starszymi osobami.