Sen o fotografowaniu lub byciu fotografowanym to bardzo ciekawy sen. Sen w którym jesteśmy fotografowani lub oglądamy własną fotografię zapowiada pojawienie osoby, która będzie pokazywać nam nasze wady, to czego w sobie nie lubimy i nie akceptujemy ale także nasze zalety i dobre strony. Ta osoba stworzy pewnego rodzaju ?fotografię? ukazującą rzeczy, których o sobie nie wiedzieliśmy. Uświadomienie sobie co w sobie lubimy, a czego nie może spowodować chęć wewnętrznej zmiany.
Sen w którym to my fotografujemy lub pokazujemy komuś fotografię, może oznaczać że to my będziemy pełnić rolę lustra, które pokaże komuś jego cechy. Jeśli uświadamiamy komuś dobre i miłe cechy to reakcjami powinny być życzliwe, ale pokazywanie wad często może budzić niechęć i żal.

Fotografowanie ludzi we śnie jest interpretowane jako nadmierne zainteresowanie oglądaniem czyjegoś życia. Taki sen może szczególnie objawiać się u osób, które uwielbiają dyskutować na temat działań innych za ich plecami. Taka nieskończona krytyka wobec innych i ich życia może wkrótce doprowadzić do negatywnych konsekwencji. Warto bardziej się skupić na przebiegu własnych spraw i realizować własne interesy.

Dlaczego miałeś sen, że jesteś fotografem? Jeśli podczas snu robiłeś zdjęcie tylko jednej osobie, może to wskazywać, że warto poświęcić tej osobie więcej czasu w prawdziwym życiu. Jeśli jest to osoba, która Cię nie zna, być może jest to znak, że warto nawiązać kontakt i się poznać.

Czy robiłeś komuś zdjęcia w tajemnicy? Taki sen się interpretuje jako szansa wspięcia się wyżej po szczeblach kariery. Dla innych może to być zwiastun otrzymania nieoczekiwanego prezentu bądź zostanie Tobie powierzone odpowiedzialne zadanie.

Czy miałeś sen, w którym robisz zdjęcia na weselu? Taki sen może być ostrzeżeniem. Wkrótce możesz paść ofiarą złych dowcipów i żartów.

Jeśli dziewczyna miała sen, w którym została sfotografowana z ukochanym, wtedy należy uważać na wrogów. Mogą oni próbować skłócić Ciebie z Twoim umiłowanym i rozpuścić nikczemne plotki.