Pojecie eksplozji wiąże się z nieoczekiwanym, gwałtownym wydarzeniem mającym zazwyczaj brzemienne skutki. Sen o eksplozji może przytrafić się osobom, które chcą podjąć ważną decyzję, ale obawiają się jej skutków, nie znają ich, lub sądzą, że mogą być przez nich nieakceptowane.

Eksplozja we śnie jest też symbolem zniszczenia. Śnić się może osobom, które z woli własnej lub nie, ale utraciły w ostatnim czasie to, co dla nich najcenniejsze. Takie osoby przeżywają zazwyczaj duże pragnienie cofnięcia czasu i powrotu do minionego, utraconego stanu rzeczy.

Zagłada nuklearna we śnie może być odczytywana jako zmiana stylu lub wejście w nowy etap życia. Szczególnie będzie to ważne dla osób, którzy przeprowadzają się do nowego miejsca zamieszkania, biorą ślub lub oczekują narodzin dziecka. Często taki sen ma również młodzież szkolna wkraczająca w dorosłe życie. Warto pamiętać, że nowy etap wcale nie jest gorszy od obecnego, a odrobina wiary w siebie oraz wytrwanie pozwolą nam pokonać wszelkie bariery i trudności.

Niekiedy taki sen przytrafia się nam kiedy otrzymujemy szokującą informację od krewnych bądź znajomych. Martwisz się o dalszą przyszłość lub o tym jak to wydarzenie zmieni opinię ludzi z zewnątrz.

Śniło Ci się, że w samolot uległ zniszczeniu poprzez eksplozję silnika? Taka wizja może zwiastować załamanie nerwowe. Radzi się, aby wziąć urlop i udać się na odpoczynek, co najmniej na tydzień. Stres może Cię skonsumować. Jeśli wakacje nie pomogą, warto rozważyć pomoc wykwalifikowanego terapeuty.

Co oznacza sen, w którym eksploduje samochód? Taki sen zapowiada rozczarowania. Być może plany nie realizują się tak szybko jakbyś tego chciał. Uważaj na spory i unikaj ludzi, którzy Ciebie irytują. Takie interakcje niekorzystnie wpływają na Twój stan nerwowy.

Złym znakiem jest również jeśli w naszym śnie eksplodował dom. Jest to ostrzeżenie przed pochopnymi działaniami. Szczególnie bądź czujny na nieznajomych ludzi, którzy będą proponować oferty nastawione na szybki zysk.