Sny, w których pojawia się poczucie marznięcia są domeną kobiet, które charakteryzuje brak poczucia miłości i bezpieczeństwa w związku.

Zimno odczuwane w marzeniu sennym – co to oznacza?

Jest to tak zwane zjawisko emocjonalnego chłodu – brak ciepłych uczuć i codziennych czynności wzmacniających siłę związku powoduje, że u niektórych kobiet mogą pojawiać się sny, w których marzną. Jak łatwo się domyślić wyrażają one chęć bycia blisko kogoś, kto zapewni opiekę i wleje choć trochę emocjonalnego ciepła w życie takiej osoby.

Zbliżający się mróz może być także oznaką zmęczenia i stresu. Codzienne obowiązki się mnożą, a czasu na odpoczynku robi się co raz mniej. Być może sprawy, które nie dają od dłuższego czasu spoko wkrótce dadzą się o sobie przypomnieć. Dla niektórych osób może wystarczyć zaplanowanie sobie odpoczynku poza miastem lub innych wakacji. Szybko zregenerujesz siły, a także będziesz w stanie lepiej przemyśleć swoją przyszłość i jak ją zmienić na lepsze.

Czy sny z motywem chłodu się powtarzają? Istnieje szansa, że to objaw depresji lub innych zaburzeń, szczególnie jeśli czujesz się zmęczona rano. Skorzystanie z pomocy terapeuty nie zaszkodzi oraz będzie w stanie zdecydowanie lepiej postawić właściwą diagnozę. Zastosowanie się do rekomendacji specjalisty jest pierwszym właściwym krokiem w poradzeniu sobie z trudną sytuacją.

Jak jeszcze można interpretować sny o zimnie?

Nie zawsze w tego typu snach należy się doszukiwać głębszych znaczeń. Czasami powodem taki wizji w nocy może być zwyczajnie zły sen w rzeczywistości. Wyłączone ogrzewanie lub otwarte okno w nocy może wpłynąć na jakość Twojego snu.

A co jeśli miałaś taki sen latem? Taka wizja może działać odwrotnie i odzwierciedlać Twoje potrzeby. Być może potrzebujesz trochę chłodu, szczególnie w gorące dni. Podobnie jak w akapicie wyżej, sennik radzi, żeby pilnować temperatury w swoim pokoju. Temperatura znacząco wpływa na nasz sen i decyduje czy następnego rano wstaniemy wyspani czy nie. Dla przypomnienia, optymalna temperatura pokojowa waha się pomiędzy 18 a 20 stopni Celsjusza.