Sen o czarnych ptakach może zwiastować okres złego samopoczucia, depresji i smutku wynikających z trudnych relacji w obrębie najbliższej rodziny. Czarne ptaki we śnie symbolizują brak zrozumienia pomiędzy rodzicami a dziećmi, rozgoryczenie i pretensje. Czarne ptaki mogą przyśnić się dzieciom, które czują się odrzucone ale nie potrafią tego wyartykułować lub rodzicom, którzy czuja, że ich dzieci się od nich oddalają lecz nie potrafią nic zrobić aby to naprawić. Czarne ptaki we śnie to ponury zwiastun ale pocieszające jest to, kłopoty, które zapowiada są przejściowe.

Jeśli masz trudności jak powinnaś rozszyfrować ten sen, zwróć uwagę wpierw na porę roku. Najczęściej będzie to jesień, kiedy liście obficie wypełniają chodniki, a przez gałęzie widać mnóstwo siedzących ptaków. Dla śniącego jest to znak, że w Twoim życiu dochodzi do transformacji. Być może zauroczenie minęło w związku, a teraz coraz większy krokami doświadczasz uczuciu rutyny, przyzwyczajenia i nudy. A może to ma związek z Twoją pracą, bo firma przechodzi restrukturyzację i Twój dalszy los zatrudnienia wisi pod znakiem zapytania. Nasz instynkt może podpowiadać, że ptaki z czarnymi piórami jest złym omenem, a jakiekolwiek rozwój wydarzeń na pewno nie przyniesie nic dobrego. Lecz tak jak ptaki w rzeczywistości, nie grożą one nam zagładą, nie ważne jak bardzo mogą przyćmić słońce. Nie zakładaj najgorszego, skup się na teraz, a z pewnością wszystko w końcu się ułoży tak jak powinno.

A co oznacza sen, że latasz wśród czarnych ptaków? Taki sen może symbolizować brak wiary w siebie i swoje możliwości. Lękasz się, że brakuje Ci doświadczenia oraz determinacji, aby zrealizować swoje wymarzone cele. Lecąc wśród czarnych ptaków, możesz widzieć świat przez szare szkła – nawet w rzeczywistości. Na początku powinnaś się skupić na bardziej przyziemnych celach, tych, które wiesz, że będziesz w stanie zrealizować. Krok po kroczku, idź dalej, a w końcu nawet najbardziej ambitne plany będą w zasięgu Twoich rąk.