Ciało we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Ludzkie ciało to motyw, który towarzyszy nam w wielu snach. Mowa tu o nagim ciele, które posiada określone cechy charakterystyczne. To one wpływają na symbolikę takiego snu oraz pozwalają na zbudowanie wokół niego całej retoryki. Zanim przystąpicie do interpretacji swoich snów, warto dokładnie zapoznać się z ich ewentualnym znaczeniem oraz symboliką ciała w danym kontekście. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Przykłady snów z motywem ciała

Znaczenie naszych snów w dużej mierze zależy od dokładnej symboliki motywów w nich występujących. Jeżeli w śnie pojawia się po prostu ciało, to może on mieć podtekst seksualny. Sny takie mogą być odzwierciedleniem pragnień lub niespełnionych marzeń śpiącej osoby. Widok pięknego i dorodnego ciała to znak, że w najbliższej przyszłości spotka nas wiele dobrego. Będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem oraz powodzeniem finansowym, co przełoży się bezpośrednio na szczęścia nasze oraz naszych bliskich. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku motywu zaniedbanego i grubego ciała, który może oznaczać potencjalne starty lub nawet śmiertelną chorobę kogoś w naszym otoczeniu.

Co jeszcze oznacza ciało w śnie?

W snach możemy spotkać również brudne ciało, które symbolizuje poczucie winy danej osoby oraz ciążąca na niej wyrzuty sumienia. wiele osób zwraca również uwagę na potencjalne choroby i cierpienia z tym związane. Chore ciało to sygnał ostrzegawczy przed niewiernością naszego partnera, dlatego powinniśmy być bardzo ostrożni. W trakcie snu ciało może się również kurczyć, co może symbolizować pogorszenie sytuacji materialnej i zdrowotnej danej osoby, na przykład stopniową utratę majątku.

Obnażanie ciała we śnie

W snach ciało może być również obnażanie. Jeżeli to my to robimy to oznacza to, że możemy spodziewać się kłopotliwej, a nawet hańbiącej sytuacji. Wówczas stracimy nasz autorytet i uznanie w oczach innych osób, co może odbić się negatywnie na naszej psychice. W takich sytuacjach warto być bardzo ostrożnym i unikać kontrowersyjnych lub ryzykownych zdarzeń i decyzji. Jeżeli ktoś obnaża nasze ciało, to może to być ostrzeżenie przed utratą zmysłów. Zdarza się również, że jesteśmy biernymi obserwatorami obnażania ciała innej osoby. W snach erotycznych może to oznaczać uniesienia miłosne, a w innym kontekście może symbolizować dotarcie do prawy lub ważne odkrycie. To przykładowe znaczenie snów, w których występuje motyw ludzkiego ciała.