Sen o łańcuch jest symbolem zniewolenia lub ograniczenia człowieka. W ten sposób ukazywany jest od początku istnienia cywilizacji i kultury.

Znaczenie snu z motywem łańcucha lub bycia ograniczonym łańcuchem

Jeśli śni Ci się łańcuch, szczególnie jeśli jesteś nim związany/a, oznaczać to może, że na co Dzień czujesz się przez coś zniewolony/a – może to być partner/ka, praca zawodowa, bliskie osoby, miejsce zamieszkania, własna ambicja itd. Jeśli sen o łańcuchu powtarza się, Czas usiąść i spokojnie pomyśleć o tym, co może być jego źródłem, o tym co w Twoim życiu powoduje, że czujesz się zniewolony/a.

Łańcuch może we śnie również przygniatać człowieka do ziemi lub spowalniać jego ruchy. W takim przypadku sen oznacza poczucie zahamowania w życiu osobistym lub/i zawodowym. Takie sny są ściśle związane z poczuciem niezrealizowania się zawodowo, towarzysko itp. Rozwiązanie tych problemów najprawdopodobniej spowoduje ustąpienie snów.

Niekiedy taki sen mogą mieć osoby, które wkraczają w nowy etap życia i brakuje im stabilności w prawdziwym życiu. Szczególnie ważne to jest do osób przed ślubem oraz spodziewających się narodzin dziecka. Stres potrafi przygotować nas do działania, lecz także sparaliżować wszystkie nasze ruchy. Medytacja, spokojny sen oraz wizyta u specjalisty pomoże Tobie lepiej radzić ze stresującymi sytuacjami.

Co jeszcze może oznaczać symbolika łańcucha w Twoich marzeniach sennych?

W biznesie i pracy jest to symbol bycia zależnym od pracodawcy, pieniędzy lub kontrahenta. Nie czujesz się w pełni wolny w swojej karierze i się zastanawiasz nad zmianą środowiska, w którym pracujesz. Warto nie podejmować pochopnych decyzji, dlatego urlop i odpoczynek są jak najbardziej wskazane.

Sen bycia na łańcuchu mają również osoby, którzy nie czują się dobrze w towarzystwie innych. Nie czujesz się w pełni zrozumiany przez swoich znajomych i często musisz udawać inną osobę zamiast bycia sobą. Boisz się odrzucenia oraz braku akceptacji. Taki stan rzeczy jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, dlatego radzi się, aby udać się po pomoc do specjalisty. Rozmowa z wykwalifikowanym terapeutą jest pierwszym dobrym krokiem do poprawy sytuacji.