Sny w których się błądzi są dość proste do interpretacji, samo jednak pojawienie się tych snów oznacza co innego u mężczyzn, a co innego u kobiet.

Sen i błądzenie w nim – symbolika

W przypadku kobiet sny takie oznaczają odczuwany deficyt poczucia bezpieczeństwa. Zaburzenia w zaspokajaniu tej potrzeby może być spowodowany różnymi czynnikami, np. brakiem stabilizacji finansowej lub poczuciem zagrożenia od strony partnera lub innych bliskich osób. Jeżeli sny te powtarzają się, spróbuj przeanalizować swoje codzienne życie pod tym kątem – czy występuje u Ciebie potrzeba posiadania osoby, która by Cię wspierała, byłaby dla Ciebie silnym autorytetem, na którym mogłabyś polegać? Czy Twoja sytuacja finansowa nie budzi w Tobie lęków? Odpowiedzi na te pytania mogą być kluczowe w zrozumieniu pojawiających się snów.

Jeśli natomiast jesteś mężczyzną i śni Ci się, że zabłądziłeś może to oznaczać wewnętrzny kryzys, który ostatnimi czasy przeżywasz. Jest on najprawdopodobniej spowodowany niepewnością co do spełnienia się w roli mężczyzny, roli Głowy rodziny, za którą chcesz być uważany lub też niepowodzeniami w sferze zawodowej i finansowej. Sny takie mogą być też projekcją sytuacji bez wyjścia w której ostatnio się znalazłeś i nie wiesz jak poradzić sobie z napotkanym problemem.

Zgubienie się we śnie – to dobry znak

Właśnie miałeś sen że się zgubiłeś – przed Tobą wielki zysk lub pieniądze. Jednak ten symbol we śnie ostrzega także: nie ma sensu czekać na pomoc od przyjaciół i bliskich. Musisz radzić sobie sam. Być może popełnisz błąd, w wyniku którego sytuacja zamieni się na Twoją niekorzyść. Z kolei inna interpretacja wyjaśnia tę wizję: w rzeczywistości masz wiele pytań, dlatego mogłeś zatracić swoją dawną pewność siebie.

Dlaczego śniłeś, że zabłądziłeś w lesie, z którego nie da się wydostać? W rzeczywistości możesz nie mieć wyjścia z trudnej sytuacji. Jeśli las, w którym zabłądziłeś, jest gęsty – mogą istnieć problemy rodzinne lub w pracy. Jeśli krzyczysz po pomoc w lesie – wkrótce otrzymasz odpowiedź na długo oczekiwane pytania.