Sen, w którym pojawia się motyw awantury najczęściej jest odzwierciedleniem złych emocji, które żywimy do kogoś lecz nie możemy lub nie chcemy wyrazić. Szczególnie osoby, które spotkała jakaś krzywda lub cos przykrego ze strony innych ludzi widzą siebie we śnie jako awanturnika. W ten sposób oczyszczają swój umysł.

Znaczenie snu z awanturą w roli głównej

Sen o awanturze pomaga wyrzucić negatywne emocje dzięki czemu śniąca osoba odzyskuje spokój i pozbywa się nagromadzonych emocji.

Warto zwrócić uwagę z kim awanturowałaś się we śnie. Jeśli jest to rodzina, na przykład mama lub tata, może to sugerować o Twoich chłodnych relacjach w domu. Dla wielu osób młodych, w okresie dojrzewania oznacza, to również brak wsparcia i zrozumienia we wkraczaniu w dorosłe życie. Być może czujesz, że nie jesteś w stanie na każdy temat porozmawiać z rodziną, dlatego zamykasz się w sobie i bardziej się izolujesz z życia domowego. Ten stan, bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie i spokojny sen.

Sprzeczka ze znajomymi oraz przyjaciółmi, może świadczyć o strachu przed odrzuceniem. Czasami taki sen się pojawia po kłótni w rzeczywistości, gdzie nasza frustracja i gniew mają swoje ujście. A może nie podobają Ci się pewne cechy lub zachowania Twojego przyjaciela, ale się boisz o tym powiedzieć. Brak szczerej rozmowy i otworzenie się przed drugą osobą może spowodować większą niechęć do utrzymywania dalszych kontaktów.

Konflikt w pracy widziany we śnie? Sprawdź co oznacza

Miałaś sen, że konflikt nastąpił w pracy? Przemęczenie i stres najczęściej są powodem takich snów. Jeśli jest możliwość, warto udać się na kilkudniowy odpoczynek poza miasto. Przerwa od kontaktów ze współpracownikami pozwoli z dystansem spojrzeć na sytuację panującą w miejscu zatrudnienia. Niekiedy jest konieczne poważne zastanowienie się nad zmianą ścieżki zawodowej.

Burzliwa kłótnia w kościele we śnie z Twoim udziałem świadczy o braku spokoju ducha i harmonii w życiu osobistym. Przejmujesz się sprawami, na które nie masz wpływu, co powoduje jeszcze większe uczucie bezradności.