Akwarela we śnie mówi, że nie jesteś do końca zdecydowany co do swoich planów i oczekiwań wobec życia. Taka postawa sprawia, że tkwisz w martwym punkcie ponieważ brak Ci celu do którego mógłbyś dążyć. Jeśli śniła Ci się Akwarela to postaraj się bardziej skrystalizować swoje marzenia i zacząć działać.

Sennik mówi wprost o tym, że ważne jest to co malujesz. Możesz być tak, że namalujesz jakieś miejsce, np. jakiś budynek, dom czy szkołę. Jeśli w rzeczywistości znasz namalowany budynek, oznacza to, że sen powiązany z tym miejscem. Taki sen należy interpretować dosłownie. Możesz namalować również znajome Ci osoby, zwierzęta lub zjawiska pogodowe.

Oprócz tego co robisz z pędzlem, znaczenie ma również kolor akwareli.
Kolor niebieski we śnie symbolizuje Niebo i wodę, duchowość i mistyczność. Osoby, które we śnie widzą siebie w błękitnym otoczeniu często charakteryzują się czystością charakteru, delikatnością, mają dobre intencje wobec innych.

Kolor biały pojawiający się we śnie może być chęcią rozpoczęcia czegoś na nowo, pojawia się zazwyczaj u ludzi, przeżywających życiowy zawód będący konsekwencją bądź to nieszczęśliwie zakończonego związku, bądź to popadnięcia w inne osobiste lub finansowe tarapaty.

Kolor zielony symbolizuje świeżość, nadzieję i nowe życie dlatego też Kolor zielony we śnie zapowiada nowe początki i rozpoczynanie przedsięwzięć. Osoby, którym przyśnił się Kolor zielony napełnione optymizmem i wiarą w przyszłe powodzenie, co da im energię do działania.

Kolor różowy to bez wątpienia ulubiony kolor małych dziewczynek, odzwierciedla niewinność i słodycz dzieciństwa, kiedy jesteśmy przytulani i otoczeni czułością. Sen o kolorze różowym odzwierciedla tęsknotę, za bliskością, ciepłem i przytulaniem.

Indygo to kolor kreatywności, innowacyjności, to również kolor lubiany przez artystów i często stosowany w malarstwie. Osoby, które śnią o kolorze indygo są pomysłowe i utalentowane, charakteryzują się świetnym gustem i smakiem.

Czerwień to symbol szczęścia, miłości i radości, określa energię i namiętność towarzyszącą związkowi miłosnemu. Jeśli śnił Ci się kolor czerwony, to czeka Cię gorący okres! W Twoim życiu nie zabraknie miłości i namiętności.