Włosy czarne we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Do najpopularniejszych i najczęściej występujących symboli sennych należą włosy. Bez dwóch zdań nie można z tym polemizować. Najczęściej są jednym z elementów, które składają się na całą narrację senną i dokładają swoją cegiełkę do pełnej interpretacji marzenia sennego. Warto zastanowić się nad tym, jakie znaczenie mogą mieć czarne włosy w marzeniach sennych oraz jak wpłyną na naszą codzienność. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi snami z czarnymi włosami oraz z ich interpretacją.

Czarne włosy – ogólne znaczenie snu

Bez dwóch zdań kolor włosów ma znaczenie we śnie. Czarny kolor bardzo często nawiązuje do naszego zdrowie psychicznego lub fizycznego. Tak naprawdę widok czarnych włosów może mieć bardzo różne znaczenie. Jeżeli w trakcie snu widzimy rozjaśnianie ciemnych włosów, to wówczas szybko powrócimy do zdrowia i równowagi życiowej. Widok krótkich i falowanych włosów koloru czarnego to metafora życiowych zakrętów i problemów. Musimy zmagać się z nimi każdego kolejnego dnia. Sen ten bezpośrednio odnosi się również do częstych zmian w naszym życiu, które mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne.

 

Widok długich i kręconych włosów koloru czarnego to dobry znak. Oznacza to, że my lub ktoś z naszych bliskich odniesie sukces. Będzie to dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy rodzinni i bardzo cieszymy się z sukcesów naszych najbliższych. Alternatywnym znaczeniem długich czarnych włosów jest to, że ktoś zawiedzie nasze zaufanie. Często dotyczy to osób, po których najmniej byśmy się tego spodziewali. Ciekawym motywem jest także porównywanie czarnych i jasnych włosów we śnie. To zapowiedź zbliżającego się do nas momentu podjęcia trudnej życiowej decyzji.

Kobieta i mężczyzna z czarnymi włosami – sennik

Widok kobiety z czarnymi włosami można interpretować w różny sposób. Najczęściej w sferze uczuciowej zapowiada ona namiętny i burzliwy romans. Jeżeli sen przytrafia się innej kobiecie, to warto potraktować go jako ostrzeżenie. Możliwe, że w życiu zawodowym lub miłosnym pojawi się jej trudna rywalka.

 

Inną symbolikę będzie miał mężczyzna o czarnych włosach. Z jednej strony może sugerować namiętny i burzliwy związek, jednak jeżeli śni się innemu mężczyźnie, to znaczenie będzie inne. Wówczas to zapowiedź strat finansowych i problemów.

 

To tylko wybrane motywy senne z czarnymi włosami, których może być znacznie więcej. Warto zapoznać się z nimi w naszych pozostałych wpisach.