Więzienie we śnie znaczenie | Sennik Online

 

Sen o więzieniu jest bardzo silnie powiązany z poczuciem niemożności wydostania się z niewygodnej sytuacji życiowej. Osoby, którym śni się, że przebywają w więzieniu bardzo często są uwikłane w sytuacje bez wyjścia. Być może znajdują się w toksycznym związku lub są uwiązane do jednego miejsca pracy i nie widzą sposobu na to aby poprawić swoją sytuację.

Więzienie

Istnieją interpretacje, które więzienie we śnie uznają za zwiastun niepowodzenia w biznesie. W świecie rzeczywistym w więzieniu są umieszczane osoby, które dopuściły się jakiegoś złego czynu i są tam żeby odpokutować. We śnie więzienie może mieć podobne znaczenie, tzn. czeka Cię niepowodzenie i to spowodowane Twoimi działaniami.

Samo więzienie kojarzone jest często z bolesną ciszą, która zmusza nas do rozważań nad fatalną pomyłką, działaniami których się dopuściliśmy. Może jest to powód do kontemplacji? Może warto przemyśleć podjęte w ostatnim czasie decyzje?

Paradoksalnie sen o więzieniu może być pozytywnym snem o tyle, że wiąże się on z uświadomieniem problemu i potrzeby zmiany. Dla śniącego może on zapowiadać przypływ energii, który pomoże mu przezwyciężyć przeszkody (głównie własne lęki), podjąć działanie i przezwyciężyć bariery, które ograniczają jego poczucie wolności.

Więzienie w snach również może symbolizować przekonania lub tradycje, które ograniczają lub uniemożliwiają śniącemu posuwanie się naprzód, rozwijanie się. Szczególnie może mieć to związek z uduchowieniem osoby śniącej.

Inne interpretacje:

  1. Jeśli widzisz we śnie więzienie jako budynek(z zewnątrz), może to oznaczać, że ktoś powierzy Ci sekret, który nie będzie dawać Ci spokoju, ponieważ będzie bardzo bolesny i nieprzyjemny do zachowania w tajemnicy
  2. Jeśli we śnie próbujesz przełamać więzienną kratę i uciec stamtąd na zewnątrz, może to oznaczać w rzeczywistości, że próbujesz pozbyć się czegoś co nad Tobą ciąży. Mogą być to czyjeś wpływy na Twoje życie lub konsekwencje Twoich własnych działań. Można również potraktować to jako przestrogę złych i pochopnie podjętych decyzji w przyszłości.