Każdy Człowiek przeżywa w swoim życiu chwile podczas których chciałby się ukryć, nie być przez nikogo widocznym, przeżyć chociaż kilka chwil w samotności. Sceny ukrywania się mogą śnić się osobom, które w ostatnim czasie miały doświadczenie, podczas którego przeżyły silne poczucie wstydu lub ośmieszenia. W takich przypadkach sny są powrotem wspomnień do danego zdarzenia i ponownym przeżyciem wymienionych uczuć.

Motyw ukrywania się lub czegoś we śnie – znaczenie

Innym wyjaśnieniem snu o ukrywaniu się jest Strach o siebie. Nadmierny Lęk o swoja osobę przejawia się w niechęci do wychodzenia z domu, przebywania w tłocznych miejscach, może być połączony z lękiem przed ludźmi. W takich przypadkach sny o ukryciu są wyparciem wymienionych lęków.

Ostatnią interpretacją snów o ukrywaniu się jest Strach przed wyjawieniem swojej prywatności, myśli i uczuć prze innymi ludźmi. Zdarza się ludziom, których zaufanie do najbliższych zostało w gwałtowny sposób załamane, i które czują, że nikomu w życiu nie będą już w stanie zaufać.

Jeśli miałeś sen, w którym przed kimś się ukrywasz, oznacza to, że obawiasz się oszustwa i zdrady. Jest to symbol zawiłości w Twoim życiu, zwłaszcza jeśli istnieje zagrożenie życia. W takich chwilach oprócz swojego otoczenia, zwróć również na swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Sen o ukrywaniu się – co jeszcze może symbolizować?

W swoim śnie ukrywałeś się przed organami ścigania? W rzeczywistości dręczy Cię sumienie. Ukrywałeś się z powodu swojej niewinności, którą nie jesteś w stanie udowodnić? Jedna z interpretacji mówi, że tak sen jest wskazówką dla śniącego, że robisz coś złego.

Ukrywasz się przed policją ze swoją ukochaną drugą połówką, która właśnie popełniła zbrodnie? Jesteś gotowy, by w rzeczywistości przyjąć krzywdę ukochanej osoby. Zwłaszcza jeśli to Ty zasugerowałeś w swoim śnie, aby uciec.

Ci, którzy we śnie musieli uciekać przed mordercą, powinni zwrócić większą uwagę na rady udzielane im przez obcych. Jeśli mordercą przed którym uciekałeś we śnie jest współmałżonek lub ukochana osoba, to taka historia zwiastuje nieporozumienie, a nawet chłodne relacje w związku.