Trumna podobnie jak śmierć, wbrew pozorom nie jest negatywnym symbolem sennym. Symbolizuje Ona wewnętrzną przemianę – śmierć tego, co stare i złe oraz narodziny nowego i lepszego. Sen o trumnie zapowiada więc pozytywne zmiany w życiu śniącego, rozwiązanie problemów i przypływ energii do działania.

Trumna we śnie może zapowiadać zarówno zmiany materialne jak i wewnętrzne. Sen o trumnie może zwiastować takie zdarzenia jak poprawa sytuacji finansowej, Zmiana pracy na lepszą, Wejście w nowy związek lub poprawa dawnego. Sen o trumnie może być także symbolem przemiany wewnętrznej? bardziej pozytywnego sposobu postrzegania świata, pełniejszego odczuwania szczęścia lub odnalezienia radości i równowagi duchowej. Trumna to śmieć starych skryptów i oczyszczenie i Wejście na nową ścieżkę duchową.

Śnienie o trumnie niekiedy zwiastuje poważne kłopoty i możliwość utraty ukochanej osoby, która jest ci bliska od najmłodszych lat. Jeśli we śnie widziałeś trumnę w kościele, to być może jest to związane ze zbliżającym się ślubem. W takim przypadku sen może Ci mówić o wewnętrznych obawach. Czy na pewno chcesz brać ślub? Jeśli nie chcesz, wtedy Twoje małżeństwo będzie nieudane.

Ogólnie rzecz biorąc, trumna we śnie nie jest dobrym znakiem dla śpiącego. Dla przedsiębiorców i biznesmenów widzenie trumny we śnie zapowiada porażkę w biznesie, a dla młodych jest symbolem nieudanego małżeństwa. Widziałeś trumnę w karawanie pogrzebowym? Może być to związane z Twoim lękiem wczesnej choroby. Może warto udać się do lekarza oraz zmienić swoje nawyki jedzeniowe. Jeśli usiądziesz na trumnie lub położysz się w niej – jest to znak pokuty, kłótni i rozstania.

Widziałeś pustą trumną we śnie? Może to oznaczać, że nosisz w sobie jakiś ciężar, a zarazem wypełnia Cię pustka w środku. Jeśli niosłeś trumnę podczas procesji pogrzebowej, może to oznaczać, że w życiu jesteś gotowy „pobrudzić” sobie dłonie. Być może dopuścisz się czynu, który zrani bliskie ci osoby. A może sprowadzisz na siebie wiele smutku i kłopotów.