Strata bliskiej osoby we śnie wcale nie zwiastuje tego wydarzenia na jawie. Sen o stracie bliskiej osoby można odczytać raczej jako zmiany duchowe śniącego, gdzie bliska osoba to część jego ?ja?. Strata bliskiej osoby we śnie symbolizuje przemiany duchowe. Może to również być powiązane z pojawieniem się nowej osoby w Twoim życiu, która sprawi że częściowo odejdziesz do swojego ?ja?. Może okazać się, ze nowa osoba w Twoim życiu otworzy przed Tobą Drzwi do innego świata duchowego np. nakłoni Cię do zmiany religii lub sprawi, że przewartościujesz swoje życie.

Taki sen może również sygnalizować osobie śniącej, że Twoja druga połówka potrzebuje pomocy. W taki wypadku powinieneś okazać współczucie i aktywnie uczestniczyć w życiu osoby ukochanej. Nie zawsze pomoc, którą będzie się oczekiwać od Ciebie będzie emocjonalna. Wsparcie fizyczne jest równie ważne, szczególnie jeśli Twoja partnerka/partner jest zmęczony lub chory.

Sny o takiej fabule często pojawiają się kiedy wkraczamy w nowy etap życia. Jest to czas kiedy możesz zrealizować swoje plany lub zacząć coś nowego. Nie powinieneś zamartwiać się nową szkołą czy pracą, bo najczęściej takie obawy są nieuzasadnione. Nawiązanie nowych kontaktów z ludźmi umożliwi Ci na stworzenie długotrwałych relacji przyjacielskich, a także pozyskać klientów biznesowych.

Śniło Ci się, że dowiedziałaś się o śmierci swojego chłopaka? Taki sen może zwiastować kłótnie pomiędzy ukochanymi. Spór zacznie się o drobną rzecz, lecz ma szansę się przerodzić w zażartą awanturę, która rozciągnie się w czasie.

Dla wielu zakochanych taki sen również jest zwyczajną oznaką tęsknoty i rozłąki. Nie lubisz spędzać większości swojego czasu bez bliskiej Ci osoby i jest to jak najbardziej normalna reakcja. Niekiedy taki sen wskazuje osobie śniącej, że zbyt wiele emocji trzymasz w sobie i o wielu sprawach wolisz nie mówić. Spróbuj się otworzyć przed osobami najbliższymi, bo to jest dobra cecha, którą każdy powinien posiadać.