Hotel postrzegany może być jako miejsce wypoczynku, ale również jako miejsce schadzek, miejsce schronienia lub ucieczki. Hotel pojawiać się może w snach osób, które zdradzają swojego partnera/partnerkę i być wyparciem pragnienia wycofania się ze związku. Dotyczy to szczególnie przypadków zdrady poza mieszkaniem kogokolwiek ze związku.

Hotel pojawia się również w snach osób, które mieszkając z partnerem/partnerką przez jakiś czas, zdążyły się znudzić takim stanem rzeczy lub z jakiegoś innego powodu mają dość wspólnego życia i chcą się z niego wycofać. W takich przypadkach Hotel postrzegany jest jako miejsce schronienia

Hotel jako miejsce schronienia pojawia się też w snach osób, które często nawiedzają myśli o treściach prześladowczych, które boją się miejsca zamieszkania lub okolic swojego domu i często myślą o przeprowadzce.

Jeżeli przebywałeś w luksusowym hotelu we śnie, to jest to symbol bogactwa i dostatku. Taki sen zwiastuje awans lub premie w pracy, a Twoje życie osobiste nabierze nowych kolorów. Być może wkrótce się udasz na wymarzone wakacje lub poznasz interesującą osobę. Wykorzystaj ten korzystny moment w swoim życiu na realizację swoich ambitnych planów, bo teraz masz większą szansę na sukces.

Spałeś w pokoju hotelowym niskiej klasy na przedmieściach? Może być to oznaką porażki, smutku oraz przemęczenia. Wizja we śnie odzwierciedla Twój stan emocjonalny w rzeczywistości. Jesteś zagubiony, a wiele spraw Cię przerasta. Nie podoba Ci się, że postęp w planach idzie jak krew z nosa, co zwiększa Twoją frustrację. Dobra wiadomość jest taka, że taki stan rzeczy nie będzie trwał długo. Dzięki swojej wytrzymałości oraz determinacje będziesz w stanie pokonać przeciwności losu.

Spanie w hotelu z kochanką jest niekorzystnym znakiem dla osób zakochanych lub po ślubie. Taki sen mówi śniącemu o jego słabościach i niepewności co do obecnych relacji do swojej partnerki. Być może nie chcesz jej zdradzić w rzeczywistości, lecz Twoje czyny i słowa mogą okazać się równie krzywdzące.